Wiadomości

  • 29 czerwca 2020
  • 4 lipca 2020
  • wyświetleń: 8518

ATH ma nowego rektora. Został nim Jacek Nowakowski

Bielska Akademia Techniczko-Humanistyczna ma nowego rektora! Został nim prof. ATH dr hab. inż. Jacek Nowakowski. Zastąpi on we władzach uczelni dotychczasowego rektora, prof. dr hab. Jarosława Janickiego.

Jacek Nowakowski, nowy rektor ATH
Jacek Nowakowski, nowy rektor ATH · fot. ATH


Wybory na rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej odbyły się w poniedziałek, 29 czerwca. Uprawnionych do głosowania było 60 osób, z czego nowy rektor ATH, prof. ATH dr hab. inż. Jacek Nowakowski otrzymał 45 głosów. Na jego kontrkandydata, prof. ATH dr hab. n. med. Rafała Bobińskiego zagłosowało 14 osób.Nowy rektor ATH, prof. ATH dr hab. inż. Jacek Nowakowski, do tej pory był dziekanem Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki. Swoją nową funkcję obejmie 1 września.

Prof. Jacek Nowakowski jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Łódzkiej Filli w Bielsku-Białej, specjalność Samochody i silniki. Studia ukończył w roku 1986. Pracę w Instytucie Technologiczno-Samochodowym podjął na studiach w roku 1984. Jest wychowankiem Profesorów Jana Wajanda i Macieja Sobieszczańskiego. Pełnił funkcję m.in. Prodziekana ds. studentów Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH w latach 2005 - 2008, Pełnomocnika Rektora ds. Jakości Kształcenia w latach 2008 - 2016. W roku 2016 został wybrany na stanowisko Dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH.

Prof. Jacek Nowakowski zajmuję się zasilaniem i sterowaniem silników spalinowych, modelowaniem procesu roboczego silników spalinowych, eksploatacją układów napędowych pojazdów samochodowych. Wyniki swoich prac dotyczących doładowania silników prezentował min na Konferencji SAE w Detroit w USA. Prof. Jacek Nowakowski, interesuje się lotnictwem, historią, malarstwem, jeździ na nartach.

mp / bielsko.info

źródło: Uniwersytet Bielsko-Bialski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.