Wiadomości

  • 28 czerwca 2020
  • wyświetleń: 21921

[FOTO] Katastrofa budowlana przy ul. Karpackiej. Zawalił się budynek!

Wszystkie służby ratunkowe zadysponowano około godziny 11:45 na ul. Karpacką w Bielsku-Białej, gdzie częściowo zawalił się budynek. Obiekt nie był zamieszkały. Niewykluczone było jednak, że mogły być osoby poszkodowane. Na miejscu interweniowali strażacy.

Katastrofa budowlana przy ul. Karpackiej - 28.06.2020
fot. KS


Częściowo zawaliła się jedna ze ścian i dach będącego w fatalnej kondycji budynku. Od lat ściana obiektu była podparta drewnianymi stemplami, które miały chronić przed ją zawaleniem. Strażacy dokładnie sprawdziili gruzowisko pod kątem osób poszkodowanych - nikogo nie odnaleziono.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się przedstawicielka zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz inspektor nadzoru budowlanego. Jak dowidział się nasz portal, będący w stanie ruiny budynek jest wpisany w rejestr zabytków, więc powiadomiono także konserwatora zabytków. Część budynku grożąca dalszemu zawaleniu została rozebrana przez strażaków.

Ulica Karpacka w Bielsku-Białej była nieprzejezdna w obu kierunkach do godziny 15:40.

Katastrofa budowlana przy ul. Karpackiej - 28.06.2020
Strażacy przy użyciu drabiny mechanicznej rozebrali część budynku · fot. nadesłane przez czytelniczkę

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.