bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2012
  • 7 lipca 2012
  • wyświetleń: 4196

Akcja krwiodawstwa w Bielsku

Za nami:

7 lipca, w ramach kampanii Grupy Muszkieterów oraz Polskiego Czerwonego Krzyża „Zbieramy Krew dla Polski”, mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli oddać krew. Podziel się krwią, uratuj czyjeś życie!

akcja krwiodawstwa krew
Akcja krwiodawstwa w Bielsku


Już po raz piąty Grupa Muszkieterów zrzeszająca właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché organizuje we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem akcję honorowego krwiodawstwa. Tegoroczna rozpoczęła się 2 maja i potrwa do 28 września. W tym okresie będzie można oddać krew w specjalnych ambulansach, które pojawią się na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché.

Akcja obejmie 149 polskich miast. Zbiórka krwi przeprowadzona zostanie w 132 miejscowościach, zaś w 17 odbędą się akcje edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa.

7 lipca w godzinach od 9.00 do 14.00 krew będzie można oddać w ambulansie RCKiK, który stanie przed supermarketem Intermarché znajdującym się przy ul. Olimpijskiej 28 w Bielsku-Białej.

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść obfite śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Na dzień przed warto powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.