bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1186

Meble na wymiar - dlaczego to dobry wybór?

Materiał partnera:

Urządzasz pierwsze własne mieszkanie lub dom? Jesteś na etapie szczegółowego planowania każdego wnętrza i dokładnego analizowania potrzeb mieszkańców w odniesieniu do kolejnych pomieszczeń? Wkrótce przyjdzie Ci się zmierzyć z podjęciem konkretnych decyzji, które będą miały bezpośredni wpływ na wygląd i funkcjonalność wnętrz - równocześnie! Meble to ten element aranżacji, który definiuje przestrzeń, przesądzając o jej charakterze i wymiarze praktycznym. Doskonale dobrane meble? Meble na wymiar! Ta opcja pozwala na stworzenie maksymalnie funkcjonalnego wnętrza, optymalnie zagospodarowanego i dopasowana do naszych oczekiwań. Dlaczego jeszcze meble wykonywane na indywidualne zamówienie cieszą stale się rosnącą popularnością?

Meble na wymiar - dlaczego to dobry wybór?


Meble na wymiar - idealnie dopasowaneGdyby poproszono nas o opisanie mebli na wymiar dwoma słowami, byłyby to słowa: idealnie dopasowane. To właśnie jest cecha, która najwyraźniej odróżnia meble wykonywane na indywidualne zamówienia i na wymiar od wszystkich innych szaf, szafek, komód... Meble na wymiar są optymalnie zarówno do wnętrza, jak i naszych potrzeb i oczekiwań (również tych specyficznych czy niestandardowych).

Meble dopasowane do wnętrzaMeble na wymiar robione są do konkretnego wnętrza i mogą je wypełnić z dokładnością... co do milimetra. W tej opcji nie ma wnętrza, którego nie dałoby się sensownie zagospodarować! Nieregularne wnęki, skosy, wcięcia i łuki nie stanowią dla doświadczonych producentów mebli na wymiar przeszkody - są wyzwaniem. Projektowanie mebli od podstaw i tworzenie ich na zamówienie, do konkretnego wnętrza, pozwala na optymalne dopasowanie długości, szerokość i głębokości poszczególnych elementów oraz sposobu ich otwierania - wszystko po to, by zaaranżować każdy centymetr pomieszczenia, bez pozostawiania nieestetycznych przerw i szpar. Meble na wymiar dają możliwość ukrycia wszelkich niedoskonałości wnętrza (np. braku pionu ścian czy poziomu podłóg i sufitów, szpecących elementów konstrukcyjnych czy instalacyjnych) oraz przywrócenie mu proporcji.

kuchnia-w-drewnie-2


Meble dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwańMeble na wymiar robione są również (a może przede wszystkim?!) dla konkretnego człowieka / konkretnej rodziny. To pozwala dopasować każdy element wyposażenia do indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń użytkownika lub użytkowników, uwzględniając w projekcie mebli również te niestandardowe potrzeby i oczekiwania, min. związane z wzrostem głównych użytkowników mebli (bardzo niskich / bardzo wysokich dorosłych) czy z niepełnosprawnością członka rodziny (np. osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim). W kuchni zaaranżowanej na wymiar znajdzie się specjalne miejsce na ulubiony ekspres do kawy, mikrofalówkę ukrytą w zabudowie czy poręczne kosze cargo w strefie przechowywania produktów oraz wygodne miejsce do segregacji śmieci.

Meble dopasowane pod względem designuMeble na wymiar dają również pełną swobodę w kontekście doboru materiałów, faktur i kolorów. Nie jesteśmy skazani na żadne standardowe zestawy, dostępne w jednym kolorze lub z jednego rodzaju materiałów. Możemy dowolnie wybierać kolorystykę i styl mebli, łączyć różne rodzaje materiałów, kolory i sposoby wykończenia oraz decydować się na tańsze i droższe rozwiązania - dopasowując finalny wygląd i koszt całej inwestycji do własnych wyobrażeń i możliwości. Obawiamy się, że poniesie nas fantazja? Spokojnie! Doświadczony producent mądrze podpowie nam najlepsze rozwiązania i rozsądnie wesprze w podejmowaniu kolejnych decyzji - tak, abyśmy byli zadowoleni z wybranych mebli równie mocno przez wiele lat satysfakcjonującego użytkowania.

nowoczesna-biala-kuchnia-1


Meble na zamówienie do dowolnego pomieszczeniaMeble na zamówienie kojarzą nas się... z kuchnią? faktycznie to właśnie na aranżację kuchni w tej opcji decydujemy się najczęściej. Rosnącą popularnością cieszą się meble do łazienki na wymiar, a także garderoby, przedpokoje oraz różnego rodzaju rozwiązania do salonów pod sprzęt RTV.

Meble kuchenne na wymiarMeble kuchenne robione na zamówienie to jedyne rozwiązanie, w którym mamy możliwość decydowania od wyglądzie i funkcjonalności każdego elementu wyposażenia. Projektując kuchnię na wymiar możemy dopasować wszystkie rozwiązania do naszych potrzeb i przyzwyczajeń dotyczących kwestii przygotowywania posiłków. W kuchni liczy się praktyczność aranżacji, ale również łatwość utrzymania mebli w czystości i gwarancja, że będą maksymalnie odporne na trudne, kuchenne warunki. Dobranie wysokiej jakości elementów, eleganckich materiałów oraz maksymalnie dokładne dopasowanie i wykończenie mebli to przepis na świetną kuchnię.

Meble łazienkowe na wymiarŁazienka to wnętrze, w którym musi być czysto i wygodnie. Wyższa temperatura i duża wilgotność w tym pomieszczeniu wymagają zastosowania wysokiej jakości wyposażenia. Na meble łazienkowe na wymiar decydujemy się przede wszystkim dlatego, że daje nam to możliwość optymalnego dopasowania rozwiązań do tych najczęściej niewielkich i nieustawnych wnętrz - w sposób, który pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Zamawiając meble na wymiar do łazienki nie jesteśmy skazani na standardowe i często banalne szafki z sieciówek - możemy stworzyć aranżację, która będzie odznaczać się oryginalnością i ponadczasową elegancją.

Inne meble na wymiarLubisz porządek w domu? Zadbaj o pojemne meble do przechowywania - szafy, szafki, komody... To zdecydowanie ułatwia sprzątanie! Meble na wymiar idealnie sprawdzają się również w garderobach, nawet jeśli mówimy o naprawdę niewielkim pomieszczeniu, o powierzchni 2-3 metrów kwadratowych, a może - zwłaszcza wtedy!

erton-projekt-baner.


PodsumowanieMeble na wymiar to rozwiązanie na miarę potrzeb i oczekiwań współczesnego człowieka, szukającego rozwiązań na lata - trwałych i solidnych, charakteryzujących się ponadczasową elegancją i harmonijnie wpisujących się we wnętrza mieszkania czy domu. Decydując się na meble na zamówienie od doświadczonego producenta mamy pewność, że każdy element zabudowy będzie dopięty na przysłowiowy ostatni guzik.

Za pomoc w napisaniu artykułu dziękujemy firmie Erton z Lublina, która od lat projektuje i produkuje zabudowy na zamówienie. Dla specjalistów lubelskiej firmy nie ma zleceń nie do zrealizowania, a tam gdzie inni widzą problem - oni widzą wyzwanie!