Wiadomości
- 26 czerwca 2020
- wyświetleń: 4013
Dodatkowe miliony zasilą budżet Bielska-Białej
Rząd przekazał polskim samorządom bony, które mają wspomóc społeczności lokalne w walce ze skutkami epidemii koronawirusa. To efekt inicjatywy Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach tej doraźnej pomocy w Bielsku-Białej będzie można zrealizować inwestycje warte kilkadziesiąt milionów złotych.

W ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych do kasy Bielska-Białej wpłynie 34,5 mln złotych.
- To ogromne środki wspierające samorząd, dające możliwość realizacji wielu zadań np. remontów pustostanów, budowy nowych mieszkań, naprawy dróg lokalnych - poinformował poseł Przemysław Drabek. Jak dodał, decyzja o tym, jak wykorzystać ten fundusz, należy w pełni do samorządowców.
Warto przypomnieć, że z pomysłem takiej formy pomocy dla samorządów wyszedł Związek Gmin Wiejskich RP. Bon inwestycyjny miał być systemowym rozwiązaniem, które miało zminimalizować skutki nadchodzącego kryzysu gospodarczego. Jego celem miało być pobudzenie inwestycji w gminach i powiatach.
- Na ramach propozycji działań "antycovidowych" dla samorządów, na początku maja Zarząd ZGWRP przedstawił koncepcję utworzenia specjalnego bonu inwestycyjnego w wysokości 1 miliona złotych dla gminy, bez żadnych warunków. Realizacja tego pomysłu przyjęta przez Parlament i Rząd, co prawda w trochę innym kształcie, lecz podstawy założenia są zgodne z naszą podstawową ideą promowanego "Gminnego Bonu Inwestycyjnego" - wprowadzenie impulsu inwestycyjnego w gminach, który wpłynie nie tylko na uruchomienie powiązanych gałęzi gospodarki, ale również będzie przyczółkiem rozwoju i planowania inwestycji w kolejnych latach - czytamy w komunikacie Związku Gmin Wiejskich RP.
ZOBACZ TAKŻE
Protesty branży odzieżowej i obuwniczej. Konfederacja przeciw rozszerzeniu systemu SENT
„Szwajcarska” kasa nie dla Bielska-Białej?
Gorący tematTomek, gość od protestów rowerowych znów w akcji... tym razem obnaża dziury w systemie KSeF
Protest Konfederacji przeciwko KSeF przed urzędem skarbowym w Bielsku-Białej
Rekordowy budżet Bielska-Białej na 2026 rok uchwalony. Plan zakłada 108,5 mln zł deficytu
Konkursy na dyrektorów dwóch miejskich placówek w Bielsku-Białej. Nabór trwa do 15 czerwca
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











