bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2827

Dodatkowe miliony zasilą budżet Bielska-Białej

Rząd przekazał polskim samorządom bony, które mają wspomóc społeczności lokalne w walce ze skutkami epidemii koronawirusa. To efekt inicjatywy Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach tej doraźnej pomocy w Bielsku-Białej będzie można zrealizować inwestycje warte kilkadziesiąt milionów złotych.

Dodatkowe miliony zasilą budżet Bielska-Białej
Dodatkowe miliony zasilą budżet Bielska-Białej · fot. Biuro poselskie Przemysława Drabka


W ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych do kasy Bielska-Białej wpłynie 34,5 mln złotych.

- To ogromne środki wspierające samorząd, dające możliwość realizacji wielu zadań np. remontów pustostanów, budowy nowych mieszkań, naprawy dróg lokalnych - poinformował poseł Przemysław Drabek. Jak dodał, decyzja o tym, jak wykorzystać ten fundusz, należy w pełni do samorządowców.

Warto przypomnieć, że z pomysłem takiej formy pomocy dla samorządów wyszedł Związek Gmin Wiejskich RP. Bon inwestycyjny miał być systemowym rozwiązaniem, które miało zminimalizować skutki nadchodzącego kryzysu gospodarczego. Jego celem miało być pobudzenie inwestycji w gminach i powiatach.

- Na ramach propozycji działań "antycovidowych" dla samorządów, na początku maja Zarząd ZGWRP przedstawił koncepcję utworzenia specjalnego bonu inwestycyjnego w wysokości 1 miliona złotych dla gminy, bez żadnych warunków. Realizacja tego pomysłu przyjęta przez Parlament i Rząd, co prawda w trochę innym kształcie, lecz podstawy założenia są zgodne z naszą podstawową ideą promowanego "Gminnego Bonu Inwestycyjnego" - wprowadzenie impulsu inwestycyjnego w gminach, który wpłynie nie tylko na uruchomienie powiązanych gałęzi gospodarki, ale również będzie przyczółkiem rozwoju i planowania inwestycji w kolejnych latach - czytamy w komunikacie Związku Gmin Wiejskich RP.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.