bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2020
  • wyświetleń: 9781

Po nocnej ulewie liczne podtopienia w Bielsku-Białej i okolicy

Dzisiaj w nocy nad Bielskiem-Białą przeszła mocna ulewa. Doprowadziła ona do wezbrania wody w strumieniach oraz licznych podtopień w Bielsku-Białej oraz okolicy. W godzinach wczesnoporannych zastępy bielskiej straży pożarnej były zadysponowane głównie do odpompowania wody z zalanych piwnic oraz do udrażniania przepustów wodnych. Interwencja dotyczyła także zalewanego parkingu jednego
z hipermarketów.

Zastępy straży pożarnej zadysponowano do zalewanego hipermarketu Leroy Merlin przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Bielsku-Białej. Woda spływająca z okolicznych pól zalała drogę oraz parking sklepu. Straż zabezpieczyła teren i otwarła pokrywy studzienek kanalizacji burzowej wzdłuż zalewanej drogi. Udrożniono odpływ napływającej wody. Rozlewisko usunięto. Na czas działań ograniczono ruch samochodów.

W Bielsku przy ul. Akademickiej straż interweniowała przy zalanej piwnicy. Piwnica została również zalana przy ul. Żołnierskiej. W budynku jednorodzinnym przy ul. Klonowej wypompowano wodę z zalanego pomieszczenia.

Trudna sytuacja panowała w bielskich Komorowicach Śląskich, gdzie podtopione zostały lokalne drogi.

komorowice śląskie
Podtopienia w Komorowicach Śląskich · fot. Janusz / Bielskie Drogi


W Komorowicach Śląskich zalana została również ulica Żołnierska. Droga była nieprzejezdna. Część posesji była odcięta od świata.

zołnierska
Podtopienia na ulicy Żołnierskiej w Komorowicach Śląskich · fot. Kordian / Bielskie Drogi


Do podtopień doszło również w innych miejscach regionu, jak na przykład w Mazańcowicach przy ulicy Pogodnej, gdzie lokalne potoki wylewały po intensywnym deszczu. Nad sytuacją zapanowali strażacy.

mazańcowice
Wezbranie potoków w Mazańcowicach · fot. Karolina / Bielskie Drogi


W Mazańcowicach zalana była również ulica Wspólna w okolicy tamtejszego kościoła. Interweniowano w zalanych piwnicach, m.in. przy ul. Kwiatowej, zaś przy ul. Dębowej oraz ul. Nad Potokiem woda zaczęła zalewać posesje i istniało zagrożenie podtopienie budynków mieszkalnych. Straż udrożniła odpływy w wyniku czego poziom wody zaczął opadać.

mazańcowice
Mazańcowice - podtopienia w okolicy tamtejszego kościoła · fot. Piotr / Bielskie Drogi


W Jasienicy na ulicy Strumieńskiej po intensywnych opadach deszczu mocno wezbrał potok na wysokości kurników - woda z przydrożnego potoku wylewała się na jezdnię, jednak przejazd był tam w miarę płynny. Straż pożarna prowadziła w tym miejscu również działania polegające na wypompowaniu wody z piwnicy jednego z domów.

jasienica
Wezbranie potoku w Jasienicy przy ulicy Strumieńskiej · fot. Mateusz / Bielskie Drogi


Straż do zalanych piwnic zadysponowała zastępy również w Międzyrzeczu Dolnym przy ul. Bielskiej. W Międzyrzeczu Górnym przy Bielskiej konieczne było udrożnienie przepustu pod drogą.

ar, mp / bielsko.info
źródło: FB/bielskiedrogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.