bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 czerwca 2020
  • wyświetleń: 5101

[FOTO] Pożar samochodu na osiedlu Słonecznym w Bielsku-Białej

We wtorek, 23 czerwca około godziny 11:15 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ul. Poprzecznej w Bielsku-Białej (osiedle Słoneczne). Zadysponowano dwa zastępy. Na miejscu pojawiła się także Policja i Straż Miejska

Pożar samochodu przy ul. Poprzecznej - 23.06.2020 · fot. nadesłane przez czytelnika / Bartek Bielskie Drogi


Do pożaru doszło w trakcie jazdy. Kierowca Opla jadąc ulicą Michałowicza zauważył niegroźnie wyglądający dym wydobywający się spod maski. Zjechał w boczną ulicę Poprzeczną i gdy otworzył maskę buchnęły płomienie. Próby ratowania sytuacji za pomocą gaśnic samochodowych w tym przypadku na niewiele się zdały. Nim na miejsce dotarli strażacy Opel Astra spłonął niemal doszczętnie.

Niewykluczone, że pożar udałoby się ugasić w zarodku, gdyby kierowca postąpił zgodnie z procedurami. Szerokie otwarcie maski to błąd, który popełnia wiele osób w podobnej sytuacji. Podobnie sprawa ma się z otwarciem drzwi. Jak podpowiadają strażacy - warto wydać kilkadziesiąt złotych i wozić w samochodzie więcej niż jedną gaśnicę, lub kupić gaśnicę o większej zawartości środka gaśniczego. Przydatne okazuje się także wcześniejsze zaznajomienie z obsługą tego sprzętu. Nim na kierowcę Opla spadnie grad hejtu, warto się wcześniej zastawić, czy sami wiedzielibyśmy jak postąpić w takiej sytuacji.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.