bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • 20 czerwca 2020
  • wyświetleń: 7086

W Bielsku-Białej powstanie serial "Pierwszy raz"

Miasto Bielsko-Biała będzie tłem serialu dla młodzieży. Mowa o tytule "Pierwszy raz". To 12-odcinkowy pierwszy sezon serialu o nastoletnich miłościach, problemach i tajemnicach, niezrozumieniach z rodzicami, buncie, wzruszeniach oraz historiach ku pokrzepieniu.

W Bielsku-Białej powstanie serial "Pierwszy raz"
W Bielsku-Białej powstanie serial "Pierwszy raz" · fot. UM Bielsko-Biała


Bohaterowie serialu to sześcioro nastolatków z Bielska-Białej. Ich historia zaczyna się, kiedy wyruszają na pożegnanie wakacji do domku w górach. Tam okazuje się, że wieloletni członkowie paczki nic o sobie nie wiedzą. Kłamią, udają, poddają się złudnym wymogom współczesnego świata, który każe im wypadać przed innymi jak w Photoshopie.

Właśnie w Bielsku-Białej bohaterowie "Pierwszego razu" uczą się, rozwijają pasje, nabierają doświadczeń i robią pierwsze kroki w dorosłość. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w lipcu w naszym mieście i okolicach. Premiera jest przewidziana na 2 września br.

Jak podkreślają twórcy i partnerzy serialu, jego tworzenie to nie tylko fantastyczny sposób na spędzenie wakacji, ale również lekarstwo mające złagodzić powrót młodych ludzi do normalności po trudnym dla wszystkich czasie izolacji, niepokoju, ograniczeń z powodu pandemii, które tak trudno jest znosić i zrozumieć nastolatkom. I będzie miało to swoje odzwierciedlenie w życiu młodych bohaterów na planie filmowym. Nikt tak naprawdę nie wie, jaki te przeżycia niosą ze sobą skutek. Czy grupa przyjaciół po długiej rozłące ze znanym im dotąd światem wróci do swoich spraw, relacji, marzeń i celów?

Producentem serialu jest spółka Versus. Młodych bielszczan zagrają wybrani w castingach: Maksymilian Bednarczyk, Linda Gut, Dawid Jurczak, Jakub Majdak, Julia Waliczek i Katarzyna Żbel. W rolach drugoplanowych i epizodycznych zobaczymy uczniów bielskich szkół, którzy w ten twórczy sposób będą mogli spędzić wakacje na profesjonalnym planie filmowym. Pion reżyserski i operatorski serialu to m.in. twórcy drugiego sezonu hitu internetowego dla młodzieży Nieprzygotowani - Wiktoria Bednarczyk (reżyser), Jacek Szpros (autor zdjęć) i Darling Nikki, związana ze spółką Abstra (montaż). Muzykę do serialu skomponował Esemes, kierownictwa produkcji podjęła się Lucyna Kręcichwost, a pomysłodawczynią oraz scenarzystką serialu jest Agnieszka Szulakowska. Partnerem serialu jest miasto Bielsko-Biała.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.