bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2020
  • 20 czerwca 2020
  • wyświetleń: 5196

Nowa siedziba Beskidzkiej Izby Lekarskiej rośnie w oczach

W oczach rośnie nowa siedziba Beskidzkiej Izby Lekarskiej w Bielsku-Białej. Obiekt powstaje na działce przy ulicy Bystrzańskiej, tuż obok hotelu Vienna. - Budowa idzie zgodnie z planem. Na szczęście mamy solidną firmę, która pracuje bez opóźnień. Na szczęście również, nikt się nie pochorował na covida, więc prace idą nieprzerwanie - mówi prezes BIL dr n. med. Klaudiusz Komor.

Nowa siedziba Beskidzkiej Izby Lekarskiej rośnie w oczach
Nowa siedziba Beskidzkiej Izby Lekarskiej rośnie w oczach · fot. UM Bielsko-Biała


Nowa siedziba Beskidzkiej Izby Lekarskiej, według umowy z wykonawcą, ma być gotowa do końca kwietnia przyszłego roku. Na piętrze budynku znajdą się sale wykładowe mogące pomieścić 180 osób, z możliwością dzielenia ich przestrzeni w zależności od wielkości grupy. Na parterze natomiast będzie zaplecze gastronomiczne dla sal wykładowych, klub lekarza, kuchnia i toalety. - To, co powstanie, można śmiało nazwać ośrodkiem szkoleniowym dla Beskidzkiej Izby Lekarskiej. Natomiast w starszym budynku, który stoi obok nowo budowanego i jest remontowany, ulokowane zostaną pomieszczenia biurowe Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Okręgowego Sądu Lekarskiego, Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, czyli praktycznie cała izbowa administracja - tłumaczy Klaudiusz Komor. Beskidzka Izba Lekarska swój adres zmieni prawdopodobnie latem przyszłego roku.

Warto dodać, że BIL jest ostatnią izbą lekarską w kraju, która nie ma własnej siedziby. Na razie korzysta z należącego do miasta budynku przy ul. Zygmunta Krasińskiego 28. - Nawet małe izby, mniejsze od nas, jak te działające w Opolu czy Toruniu, dorobiły się już własnych siedzib. My to marzenie mieliśmy od dawna. Odkładaliśmy pieniądze, oszczędzając w każdy możliwy sposób. I w końcu zdecydowaliśmy się, że jest czas - trzeba zacząć coś robić. Myślę, że wszystko się dobrze skończy i latem przyszłego roku będziemy mogli zaprosić na uroczyste otwarcie naszej siedziby - mówi prezes BIL.

Beskidzka Izba Lekarska zrzesza 3,5 tysiąca lekarzy z terenu byłego województwa bielskiego. To samorząd zawodowy lekarzy i lekarzy dentystów, którego zadaniem jest ochrona zrzeszonych w nim przedstawicieli zawodów medycznych. Do zadań okręgowych izb lekarskich należą: sprawowanie pieczy i nadzoru nad należytym i sumiennym wykonywaniem zawodu lekarza, ustalanie obowiązujących wszystkich lekarzy zasad etyki oraz dbałość o ich przestrzeganie, reprezentacja i ochrona zawodu lekarza oraz integracja środowiska lekarzy.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.