bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1306

Esperal Kraków - wszywka dla alkoholika

Materiał partnera:

Eksperci donoszą, że wśród Polaków ok. 600-800 tysięcy osób to alkoholicy. Badania przeprowadzone przez Główny Urząd Statystyczny wskazują, że w Polsce ok. 4,7 mln ludzi pije alkohol 4 dni w tygodniu, a więcej niż 820 tys. Polaków spożywa go przez 5 dni lub nawet dłużej. Na świecie uzależnionych jest 240 milionów osób. Co pomaga alkoholikom w leczeniu nałogu? Odpowiedzią może być lek esperal.

Esperal Kraków - wszywka dla alkoholika


Esperal w Krakowie - jaka jest rola wszywki alkoholowejWsparciem dla alkoholików od lat jest terapia psychologiczna. Spotkania Anonimowych Alkoholików, indywidualne oraz rodzinne spotkania z psychologiem od spraw uzależnień to najbardziej znane metody leczenia alkoholizmu. Popularność zyskała również farmakologia, a przede wszystkim esperal (disulfiram). Kraków należy do miast, gdzie są implantowane wszywki alkoholowe. Nie ma możliwości wykupienia wszywki esperal na NFZ, dlatego zabiegi odbywają się w niepublicznych klinikach leczenia uzależnień. Disulfiram nie trudno zdobyć. Kliniki same zapewniają lek dla pacjenta. Głównym zadaniem wszywki alkoholowej jest powstrzymanie alkoholika przed przerywaniem trzeźwości. Z esperalem prościej walczyć z głodem alkoholowym, ze względu na konsekwencje związane z jego działaniem. Zwykle esperal wszywka powoduje bardzo silne i wielogodzinne zatrucie alkoholowe, które przekonuje do nieprzerywania abstynencji. Picie płynu etylowego pomimo wszytego esperalu w Krakowie wywołuje często zawroty głowy, nudności, dreszcze, skoki temperatury i ciśnienia, zaczerwienie twarzy, czy nieregularną pracę serca. Próba przepicia esperalu może również zakończyć się zgonem. Złe samopoczucie po spożyciu alkoholu jest spowodowane przez aldehyd octowy, którego utlenianie się do kwasu octowego jest zaburzone. Nagromadzenie się aldehydu octowego w wątrobie powoduje objawy podobne do kaca, które mogą doprowadzić do silnego uszkodzenia organów wewnętrznych. Strach i lęk wywołany reakcją wszywki alkoholowej na płyn etylowy motywuje do pozostania trzeźwym.

Wszywka alkoholowa Kraków - zabieg chirurgicznyPodczas zabiegu implantacji esperalu w Krakowie nie jest stosowana narkoza. Implantacja wykonywana jest zawsze w znieczuleniu miejscowym. Iniekcja odbywa się najczęściej w okolicy pośladka, rzadziej pod łopatką pacjenta. Wszywka alkoholowa jest umieszczana przez chirurga pod skórą (głęboko domięśniowo), po wykonaniu kilkucentymetrowego nacięcia skalpelem. Ranę zszywa się nićmi chirurgicznymi albo ich rozpuszczalną wersją. Wizyta w centrum medycznym nie trwa dłużej niż 30 minut. Ilość wszywanych tabletek esperalu zależy od przebiegu konsultacji przeprowadzonej przez lekarza i stanu organizmu pacjenta. Według informacji specjalistów, zaszycie alkoholowe działa nawet 12 miesięcy. Czas działania leku nie powinien być krótszy niż 3/4 roku. W organizmie nie zachodzą żadne zmiany, jeśli uzależniony nie pije. Leczenie jest bezpieczne i wspiera w trakcie najtrudniejszych momentów. Zabieg wszycia esperalu nie osłabia odporności oraz nie przeszkadza w powrocie do pracy, czy prowadzeniu auta. Pacjenci decydują się również na powtórzenie implantacji. Wtedy zawsze pomaga lekarz. Długość leczenia zależy od pacjenta i jego zaangażowania w starcie z alkoholem.

Ile kosztuje wszycie esperalu w Krakowie?W momencie podejmowania decyzji o rozpoczęciu leczenia, uzależnieni oraz ich bliscy wpisują w wyszukiwarkach frazę esperal cena. Jeśli chodzi o Kraków, to kwota za zabieg wynosi 650 zł lub więcej. Dlaczego nie ma jednej, konkretnej ceny? Ponieważ zabiegi są przeprowadzane w różnych warunkach - bardziej lub mniej komfortowych dla pacjentów. Placówki proponują także odmienne dawki leku. Alkoholicy nie muszą zwykle podejmować decyzji sami. Z pomocą przychodzą konsultanci, którzy wyjaśniają działanie tabletki esperalu i tłumaczą specyfikę usługi medycznej. Żaden pacjent nie musi obawiać się o swoje zdrowie. Do esperalu w Krakowie nie jest potrzebne żadne skierowanie. Wystarczy oczyszczony z alkoholu organizm i chęć do rozpoczęcia terapii. Esperal nie leczy z alkoholizmu, ale dzięki dużej determinacji pacjenci przerywają okres nietrzeźwości.

Artykuł przygotowany przy współpracy z dr Krzysztofem Wachowskim.