bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 czerwca 2020
  • 28 czerwca 2020
  • wyświetleń: 9210

Kąpielisko "Start" w Cygańskim Lesie już czynne!

Kryte pływalnie w mieście działają od 11 czerwca. Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzył kąpielisko Start w Cygańskim Lesie w sobotę, 27 czerwca.

basen start
fot. bielsko.info


Wystarczyło kilka dni słonecznych, aby temat dostępu do kąpielisk stał się głównym tematem w mieście. Tym bardziej, że w reżimie pandemijnym nie jest to takie proste i oczywiste, jak w latach poprzednich. 11 czerwca wznowiła swoje funkcjonowanie kryta pływalnia Troclik. Było to możliwe w związku z wprowadzeniem IV etapu odmrażania sportu, w ramach którego dopuszczono do użytku również baseny. Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował obiekt do działania według zasad zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

- Zgodnie z nowymi wytycznymi na pływalni może przebywać maksymalna liczba użytkowników wskazana przy wejściu do obiektu, nie większa niż 50 proc. maksymalnego obłożenia. W naszych realiach oznacza to, że jednorazowo w obiekcie będzie przebywało ok. 40 osób. Elektroniczny system pozwala nam bardzo precyzyjnie to kontrolować - informuje dyrektor BBOSiR Rafał Fleszar.

Na pływalni trzeba być w maseczce - z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie. Ubierając się po kąpieli, trzeba ponownie założyć maseczkę w przebieralni.

W takim samym reżimie sanitarnym działa Pływalnia Aqua. Tam może jednorazowo przebywać 50 osób. Godziny otwarcia i ceny za korzystanie są takie same jak przed pandemią.

Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowuje się również na otwarcie pływalni Start w Cygańskim Lesie 27 czerwca. Tam również będzie mogło przebywać 50 proc. normatywnego obłożenia, czyli około 1.200 osób. Najprawdopodobniej z dużego basenu zostaną ściągnięte liny wyznaczające tory, tak aby basen mógł być bardziej wykorzystany.

- Dla nas to też nowa sytuacja. Będziemy pilnie obserwować, jakie będą potrzeby i obłożenie basenu w konkretnych godzinach. W zależności od rozwoju sytuacji będziemy na bieżąco podejmować decyzje, tak aby jak największa grupa chętnych mogła bezpiecznie korzystać z obiektu - podkreśla dyrektor R. Fleszar.

W tym roku kąpielisko Panorama ze względu na remont nie będzie otwarte.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.