Wiadomości

  • 16 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2333

Suplementy diety - 3 wskazówki, jak zadbać o własne zdrowie

Materiał partnera:

Coraz częściej spędzamy życie w biegu, nie mając czasu nawet na odpowiednie przygotowanie posiłków i zastępując je fast-foodowymi lub innymi namiastkami. Nic dziwnego, iż prędzej czy później organizm daje znać, że coś jest nie w porządku, pojawia się drażliwość, zmęczenie, nadwaga... Rozwiązanie mogą stanowić suplementy diety, które pozwolą na zaopatrzenie organizmu w niezbędne minerały i mikroskładniki i zapobiegną, lub przynajmniej znacznie zmniejszą uboczne efekty nieprawidłowego odżywiania. Co warto wiedzieć o suplementach?

1. Co to są suplementy?
2. Czy suplementacja jest konieczna?
3. Typy suplementów

Co to są suplementy?W największym skrócie - suplementy to źródło niezbędnych organizmowi minerałów, witamin i innych składników odżywczych, których nie dostarczamy mu w naturalny sposób. Zapobiega to powstawaniu efektów ubocznych, wpływających na nieprawidłową pracę organizmu. Suplementy dostępne są bez recepty i cieszą się dużą popularnością. Często popełnianą pomyłką jest mylenie ich z lekami. Jest to jednak nieprawdziwe skojarzenie - nie leczą one niczego, jedynie uzupełniają niedobory. Dlatego na opakowaniu powinna pojawić się informacja, iż jest to suplement diety, a także jego skład i dawkowanie.

Czy suplementacja jest konieczna?Pierwsze oznaki nieprawidłowego odżywiania są dość łatwe do zauważenia. Pojawia się senność, zmęczenie, organizm zaczyna reagować inaczej niż dotychczas. Z reguły jest to proces powolny, ale jednostajny. Przyczyną niekoniecznie są złe nawyki żywieniowe, również spożywanie pokarmów co prawda apetycznych, ale zrobionych z niewłaściwych składników może przynieść podobny efekt. Suplementy, oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest uzupełnienie niezbędnych witamin i minerałów, mogą na przykład wspomagać organizm w diecie czy walce z chorobą.

Typy suplementówW sklepach można znaleźć dwa typy suplementów diety. Syntetyczne, które są tańsze ze względu na sztuczne ich wytwarzanie, oraz naturalne, zrobione wyłącznie ze składników roślinnych lub zwierzęcych (jak na przykład suplementy Forever). Ten drugi rodzaj jest co prawda droższy, jednak jego skład oraz działanie w pełni rekompensują potrzebę nieco głębszego sięgnięcia do kieszeni. W przypadku suplementów syntetycznych podstawową wadą jest bardzo słaba przyswajalność składników przez organizm, w niektórych przypadkach nie przekraczająca 15%. Suplementy można również podzielić na mineralne i witaminowe. Duży wybór tych produktów, których stosowanie może poprawi stan naszego zdrowia, można znaleźć na stronie: https://forever-produkty.pl/23-witaminy-i-mineraly-forever-living

Linkhouse