bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2020
  • 15 czerwca 2020
  • wyświetleń: 13973

Tour de Pologne w Bielsku-Białej. Znamy przebieg trasy

Wszystko wskazuje na to, że 7 sierpnia br. najlepsi kolarze świata znowu będą się ścigać na ulicach Bielska-Białej. Rozegrany wówczas zostanie III etap 77. Tour de Pologne. Podczas samego wyścigu zobaczymy gwiazdy światowego peletonu.

75. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 8.08.2018
75. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 8.08.2018 · fot. bielsko.info


9 czerwca w bielskim Ratuszu odbyło się robocze spotkanie instytucji i służb, które wspólnie przygotowują się do przyjęcia kolarzy w Bielsku-Białej.

- Zaakceptowana trasa zostanie tak poprowadzona, aby dostarczyć mieszkańcom maksymalnie dużo sportowych wrażeń, ale również po to, by ludziom na całym świecie pokazać, jakie pięknie jest nasze miasto, które warto odwiedzić. Dlatego kolarze dwa razy wjadą do miasta i przejadą przez jego ścisłe centrum - mówił na spotkaniu zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak.

Przebieg trasy zakłada, że wyścig najpierw przejedzie z przełęczy Przegibek ul. Górską i skręci w lewo w ul. Żywiecką, aby dalej pojechać do Wilkowic i Łodygowic, gdzie koło zamku będzie jedna z premii. Później przez Bierną, Zarzecze, Międzybrodzie kolarze znowu dotrą na Przegibek. Za drugim razem, gdy kolarze zjadą ul. Górską, skręcą w prawo w ul. Żywiecką, by przejechać ulicami - ks. Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana. Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego, Marii Konopnickiej do ronda na Hulance, a potem Aleją Władysława Andersa; na końcu trzy razy pokonają pętlę obejmującą al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Aleję Władysława Andersa. Meta III etapu została zaplanowana na al. Armii Krajowej, na wysokości ZIAD S.A.

Mapa bielskiej części etapu Tour de Pologne 2020
Mapa bielskiej części etapu Tour de Pologne 2020 · fot. UM Bielsko-Biała


O tym, jak trudne logistycznie jest to przedsięwzięcie, świadczy choćby to, że w Bielsku-Białej do zabezpieczania poszczególnych odcinków trasy 77. Tour de Pologne potrzeba ponad 200 osób, nie licząc funkcjonariuszy policji. Trzeba wystawić 89 zapór, 20 metalowych płotów i przygotować wiele szczegółowych kwestii. Tymi wszystkimi sprawami zajmowali się zaproszeni fachowcy z różnych dziedzin.

Sam Tour de Pologne zapowiada się wyśmienicie dla kibiców kolarstwa, ponieważ na nasz narodowy wyścig wybierają się gwiazdy ze światowego peletonu. Dziś swój udział w TdP potwierdził Mistrz Olimpijski Greg van Avermaet z polskiej grupy CCC. Wcześniej udział w Tour de Pologne potwierdzili między innymi Richard Carapaz (Ineos), Remco Evenepoel (Deceunick - Quick Step) czy mistrz świata Mads Pedersen (Trek-Segafredo).

Greag van Avermaet CCC
Greg van Avermaet, Mistrz Olimpijski z polskiej grupy CCC Team · fot. CCC Team

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.