bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2020
  • 10 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2517

MDK Bielsko-Biała przygotowuje się do "odmrożenia" działalności

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj

Do odmrożenia działalności kulturalnej w formie zajęć stałych w swoich 11 placówkach filialnych ostrożnie przygotowuje się Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej. W oczekiwaniu na powrót swoich podopiecznych MDK nagrał teledysk z piosenką Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać".

- Wiemy, że odbiorcy naszej oferty, podobnie jak pracownicy domów kultury, z utęsknieniem czekają na rozpoczęcie ulubionych zajęć. Stąd pomysł nagrania w plenerach naszego miasta bardzo osobistej wersji niezapomnianego przeboju Zbigniewa Wodeckiego pt. „Lubię wracać”. Głęboko wierzę, że głos czternastoletniej Oli Bielewicz niesie pozytywne przesłanie i wyraża nasze wspólne marzenie o szybkim powrocie do wspaniałych czasów - mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury Zbigniew Hendzel.MDK w Bielsku-Białej ostrożnie przygotowuje się do odmrożenia działalności kulturalnej w formie zajęć stałych w poszczególnych jedenastu placówkach filialnych. - Część zajęć, których nie możemy uruchomić w tej chwili nadal będzie prowadzona zdalnie, ale czynimy starania, aby stopniowo, w sposób bardzo bezpieczny dla uczestników, zacząć je organizować już na miejscu, w naszych domach kultury - zaznacza Zbigniew Hendzel.

Działalność domów, centrów i ośrodków kultury w skali kraju jest bardzo zróżnicowana i uzależniona od lokalnych uwarunkowań, możliwości i potrzeb odbiorców, dlatego to kierownicy poszczególnych placówek, po niezbędnych konsultacjach z dyrektorem MDK, będą przygotowywać się do stopniowego otwarcia, organizować pracę i proponować bezpieczne zajęcia w odniesieniu do wytycznych Ministerstwa oraz zaleceń miejscowego Sanepidu.

Przez cały czas zamrożenia konwencjonalnej aktywności, związany bezpośrednio z sytuacją pandemii, Miejski Dom Kultury z powodzeniem prowadził - i nadal prowadzi - intensywne działania on-line, realizowane w ramach akcji #zostanwdomu z MDK w oparciu o konta poszczególnych placówek na portalach społecznościowych oraz główny fan page: MDK Bielsko-Biała na Facebooku. Zgodnie z tygodniowym planem zajęć od końca marca przygotowano i zrealizowano na bieżąco dziesiątki nietuzinkowych konkursów i interesujących warsztatów, a także spotkań, wernisaży oraz filmów z udziałem zespołów działających w strukturach MDK.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego udostępniło plan odmrożenia instytucji kultury oraz przedstawiło szereg warunków dotyczących organizacji i prowadzenia zajęć. Ministerstwo rekomenduje utrzymanie w możliwie jak najszerszym stopniu działalności w sieci oraz poszukiwanie i prowadzenie innych form działalności nie wymagających bezpośrednich kontaktów z publicznością. Jednocześnie zgadza się na prowadzenie zajęć pod warunkiem zapewnienia odpowiedniego dystansu pomiędzy uczestnikami zajęć.

- Wytyczne Ministerstwa są bardzo rygorystyczne, tym bardziej, że domy kultury prowadzą bardzo zróżnicowane zajęcia kulturalne dla wielu grup wiekowych o zróżnicowanej liczebności. Zadanie jest bardzo skompilowane, ale najważniejsze jest to , że musimy zrobić wszystko, aby każdy dom kultury był bardzo dobrze przygotowany do aktualnych warunków epidemiologicznych. Musi spełnić szereg wymagań, aby być bezpieczny zarówno dla pracowników i animatorów kultury, jak nade wszystko dla uczestników zajęć - podkreśla Zbigniew Hendzel.

- Chcę zaznaczyć, że przygotowujemy się również do corocznej AKCJI LATO, która od wielu lat cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Na pewno, ze względu na wymogi sanitarne, w tym roku nie skorzysta z niej rekordowa liczba 1200 dzieci, jak to było w poprzednie wakacje. Grupy będą mniej liczne, forma warsztatów bardziej kameralna, ale na pewno ciekawa i bezpieczna. Mamy nadzieję, że krok po kroku wrócimy do normalnego funkcjonowania. Bardzo za Wami tęsknimy i wierzymy, że wszystko będzie dobrze… - kończy dyrektor MDK.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj