bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2120

Młodzi działacze partii KORWiN posprzątali park Strzygowskiego

W sobotę, 6 czerwca działacze młodzieżowej sekcji partii KORWiN posprzątali park Strzygowskiego w Bielsku-Białej. Akcja trwała półtorej godziny, udało się zebrać pięć worków śmieci.

Młodzi działacze partii KORWiN posprzątali park Strzygowskiego - 06.06.2020 · fot. Młodzi dla Wolność Bielsko - Biała


- Franciszek Strzygowski jest dla naszej organizacji bardzo ważną postacią w historii regionu - miał ogromny wpływ na rozwój przemysłu oraz gospodarki, zatem to między innymi jemu zawdzięczamy dobrą sytuację naszego miasta pod względem przemysłu i dostępu do pracy. Jako wolnościowcy uważamy go za jednego z cichych bohaterów Bielska - Białej - powiedzieli organizatorzy akcji. - To zaskakujące i zatrważające jak dużo papierków, opakowań, butelek itp znajdowało się w parku. Nauka, iż nie wolno śmiecić w lesie powinna być podstawą w edukacji ekologicznej młodzieży, a także starszych - dodali.


Młodzieżowcy partii KORWiN zwrócili też uwagę na pozostałości po niedawnym proteście ekologów. - Chcielibyśmy również zwrócić się do środowiska "Bielszczan dla drzew", które jakiś czas temu protestowały przeciwko wycince tutejszych drzew, aby zabierali swoje materiały po proteście: mowa tutaj o kilkudziesięciu szarfach, z których trzeba było oczyścić cały park oraz obrzeża rzeki. Drzewo jest rośliną, a towarzystwo plastikowych szarf mu nie służy. Niewiele ma to wspólnego z ekologią. Jeśli sprzątanie po akcji stanowi dla Państwa problem, następnym razem chętnie pomożemy - zwrócili uwagę.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.