bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020
  • 6 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3962

Kolarscy mistrzowie z CCC Team trenują w Bielsku-Białej i okolicach

Szosy w Bielsku-Białej i okolicach wybrali do treningów kolarze szosowi polskiej grupy kolarskiej CCC Team. Wśród nich są Szymon Sajnok, Mistrz Świata w kolarstwie torowym z 2018 roku oraz Michał Paluta, Mistrz Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego z 2019 roku.

Kolarze CCC Team na beskidzkich drogach
Kolarze CCC Team na beskidzkich drogach · fot. CCC Team


Kolarze z CCC Team przebywają w Beskidach na mini obozie przygotowującym ich do wyścigów w dalszej części sezonu. Michał Paluta i Szymon Sajnok razem ze swoimi kolegami z teamu CCC Łukaszem Wiśniowskim, Kamilem Małeckim oraz Kamilem Gradkiem odwiedzili takie miejsca, jak Przegibek, góra Żar, przełęcz Kocierska czy Salmopolska. Od wtorku kolarze przebyli ponad 380 kilometrów, a łączna suma przewyższeń, jakie pokonali robi ogromne wrażenie.

Jak podobało się kolarzom CCC Team w naszej części Beskidów? - Dziś pojechaliśmy w stronę Wisły, wybraliśmy wąskie ścieżki. Towarzyszyły nam piękne widoki, także jestem bardzo zadowolony - powiedział portalowi Bielsko.info Szymon Sajnok. Jak sam dodaje, wybrał się w okoliczne tereny Bielska-Białej, aby potrenować razem ze swoimi kolegami z drużyny. - Chcieliśmy się spotkać, bo dawno się nie widzieliśmy. Wszystko oczywiście przez przerwę związaną z epidemią. A trzeba podkreślić, że w grupie trenuje się zawsze lepiej - dodaje Mistrz Świata w kolarstwie torowym w omnium z 2018 roku.

Kolarze CCC Team na beskidzkich drogach
Kolarze CCC Team na beskidzkich drogach · fot. CCC Team


- Pierwszy raz jestem w tym regionie typowo treningowo - powiedział nam z kolei Michał Paluta. - Najczęściej jeździłem w tych rejonach kiedy rozgrywane były etapy TdP, które nie należały do łatwych. Stąd też pomysł, aby spotkać się tutaj z chłopakami z naszej ekipy, gdzie urządziliśmy sobie małe zgrupowanie. Generalnie przygotowuję się do sezonu, który, mam nadzieję, zostanie wznowiony zgodnie z planem - zwraca uwagę Mistrz Polski z 2019 roku.

W środę kolarzy po Beskidach „oprowadzał” Przemysław Niemiec, jeden z najbardziej znanych polskich kolarzy pochodzący z Pisarzowic.

CCC Team Kolarze
Kolarze trenujący w Beskidach. Z przodu od lewej Przemysław Niemiec, Szymon Sajnok, Czarek Benedetti. Z tylu Michał Paluta, Łukasz Wiśniowski, Kamil Gradek, Kamil Małecki · fot. facebook.com/przemyslawniemiecofficial

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.