bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020
  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 5391

Trwa budowa nowego łącznika od Starego Bielska do Hulanki

Trwają intensywne prace przy budowie nowej drogi, która połączy Aleję gen. Władysława Andersa z ulicą Piastowską. Ułatwi to dojazd kierowcom jadącym od strony Starego Bielska do Hulanki.

Trwa budowa nowego łącznika od Starego Bielska do Hulanki
Trwa budowa nowego łącznika od Starego Bielska do Hulanki · fot. UM Bielsko-Biała


Nowy odcinek liczący około 400 m pozwoli na łatwiejszy przejazd ze Starego Bielska i od Mazańcowic Aleją gen. Władysława Andersa do węzła na Hulance. Budowa łącznika odbywa się poza istniejącymi drogami i nie przysparza większych kłopotów kierowcom. Jednokierunkowy łącznik będzie się rozpoczynał przed tzw. zielonym tunelem, gdzie pojawi się możliwość zjazdu z obwodnicy zachodniej, a zakończy się wlotem w ul. Piastowską, którą będzie się można dostać do samego ronda. Droga będzie miała jedną jezdnię o szerokości 5 m i chodnik dla pieszych, zostanie też oświetlona.

Aby można było pokonywać spore wzniesienie, koniecznie jest wybudowanie 18-metrowego muru oporowego pomiędzy nową drogą a Aleją gen. Władysława Andersa. Nowa ulica posiadać będzie tzw. przekrój półuliczny, z jezdnią jednokierunkową o szerokości 5 m oraz chodnikiem dla pieszych o szerokości 2 m (szerokość liczono bez krawężników i obrzeży). Nawierzchnia jezdni wykonana będzie z mieszanki mineralno-asfaltowej, natomiast chodnik i zjazdy posiadać będą nawierzchnię z kostki brukowej betonowej.

Zakres prowadzonej obecnie inwestycji obejmuje roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, budowę sieci oświetlenia ulicznego i odwodnienia drogi, stworzenie elementów inżynierskich; umocnienie skarp, budowę przepustu; zabezpieczenie, przebudowę lub rozbiórkę i ponowne wbudowanie - kolidujących sieci uzbrojenia terenu na całym terenie oraz budowę elementów dodatkowych, jak zjazdy i zieleńce.
Aleja gen. Władysława Andresa to droga dwujezdniowa o 4 pasach ruchu, łącząca południowe i północne rejony Bielska-Białej. Ulica Piastowska posiada pojedynczą jezdnię i stanowi połączenie ronda Hulanka z centrum Bielska-Białej po stronie wschodniej.

Obie ulice przecinają się na dwóch poziomach i nie mają bezpośredniego połączenia. Przejazd pojazdów pomiędzy nimi odbywa się obecnie poprzez lokalne ulice - Jana III Sobieskiego i Emilii Plater, które są wąskie i strome, o niewielkiej przepustowości. Drugą możliwością przejazdu jest dojazd do ulicy Babiogórskiej, zawrócenie na węźle i powrót Aleją gen. Władysława Andresa do ronda Hulanka. Istotną kwestią jest również brak tras objazdowych dla tej alei na wypadek konieczności awaryjnego zamknięcia tuneli pod rondem Hulanka lub Zielonego Tunelu. Z tych powodów Miejski Zarząd Dróg podjął decyzję o budowie łącznika alei oraz ul. Piastowskiej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.