bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 czerwca 2012
  • 30 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3732

Dzień RESCUE w Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Za nami:

Stowarzyszenie Ratownicze RESCUE oraz Gemini Park zapraszają 30 czerwca, w godzinach od 12.00 do 18.00., do udziału w akcji edukacyjnej „Dzień RESCUE”.

Gemini, centrum handlowe, sklepy
Centrum handlowo-usługowe Gemini w Bielsku-Białej · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat prozdrowotnych i bezpiecznych zachowań. Będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy na stanowisku wyposażonym w fantomy i ćwiczebne defibrylatory.

Zainteresowani będą mogli zmierzyć poziom glikemii, ciśnienie tętnicze i saturację. Uwagę wszystkich przyciągną zapewne prezentacje sprzętu ratownictwa medycznego i strażackiego oraz odzieży ratowniczej, jak też pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego przygotowany przez członków Grupy Ratownictwa SRR, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego MEDICA.

Atrakcją dla dzieci będą konkursy z nagrodami i prezentacje psów ratowniczych.

W czasie akcji zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy, które Stowarzyszenie przeznaczy na zakup sprzętu ratowniczego i wyposażenia ratowników i wolontariuszy. Celem działalności Stowarzyszenia jest bowiem nie tylko rozpowszechnianie wiedzy na temat pierwszej pomocy, ale również szkolenie osób, które nie pracują w służbie zdrowia, a których wiedza w sytuacjach zagrożenia może okazać się bezcenna.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj