Wiadomości
- 1 czerwca 2020
- wyświetleń: 3650
Od 1 czerwca autobusami może jeździć więcej pasażerów
Zgodnie z rządowymi wytycznymi, od poniedziałku, 1 czerwca br. zwiększony zostaje limit pasażerów w autobusach komunikacji miejskiej, który będzie wynosić 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących z zastrzeżeniem, że połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Ilu pasażerów może jeździć poszczególnymi pojazdami bielskiego MZK?

I tak, według nowych rozporządzeń, w autobusach klasy mini (7-metrowy, dwudrzwiowy) może jeździć maksymalnie 18 pasażerów. W pojazdach klasy midi (10-metrowych, dwudrzwiowych) może to być 47 osób. W pojazdach klasy maxi (12-metrowych, trzydrzwiowych) może podróżować 52 pasażerów. W autobusach przegubowych, 18-metrowych może przebywać podczas jazdy 85 pasażerów.
Przypominamy, że podczas podróży publicznym środkiem transportu należy mieć zasłonięte usta i nos.
ZOBACZ TAKŻE
Elektryczny Karsan już na ulicach miasta. Nowy autobus w flocie MZK
Bielsko-Biała rozwija transport elektryczny. MZK ogłasza przetarg na nową infrastrukturę
[FOTO] Elektryczne przegubowce już w Bielsku-Białej. MZK stawia na nowoczesny tabor
Wodór zamiast diesla. MZK podpisuje wartą miliony umowę z Orlen S.A.
Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej szuka kierownika do działu inwestycji
Komunikacja publiczna w liczbach
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







