Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 maja 2020
  • 1 czerwca 2020
  • wyświetleń: 8183

To była deszczowa niedziela, 27 interwencji strażaków w mieście

W niedzielę, 31 maja w Bielsku-Białej od rana spadło 70 mm wody na metr kwadratowy. Między innymi w naszym mieście ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe, a strażacy interweniowali 37 razy.

W związku z trwającymi opadami deszczu, wzrostem stanów rzek Wisły i Iłownicy oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na posterunkach wodowskazowych wojewoda śląski Jarosław Wieczorek ogłosił w niedzielę od godz. 16:30 pogotowie przeciwpowodziowe na terenie następujących powiatów: bielskiego, pszczyńskiego, bieruńsko-lędzińskiego.

Wojewoda śląski zobowiązał też wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów z ww. terenów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało odwołane w poniedziałek, 1 czerwca o godzinie 12.00.

Najwięcej zdarzeń związanych z lokalnymi podtopieniami, bo 27, do tej pory odnotowano w Bielsku - Białej. Działania strażaków polegały na udrażnianiu zatkanych przepustów, pompowaniu wody z zalanych piwnic budynków jednorodzinnych oraz zabezpieczania budynków workami z piaskiem.

- Sytuacja stabilizuje się, poziom wód w rzekach stale opada - informuje Marek Rączka, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. - W tym dniu na terenie Brennej, Błatniej i Bielska-Białej spadło od rana ok. 70 mm wody na metr kwadratowy, co mogło wpłynąć na stan wód. Wcześniej opady nie były tak intensywne. Objechaliśmy wczoraj newralgiczne punkty w powiecie. Przekroczone były stany ostrzegawcze w niektórych miejscach, a na rzece Iłownica woda była powyżej stanu alarmowego. Nigdzie jednak nie było zagrożenia zalania terenu wraz z obiektami - dodaje Rączka

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.