Wiadomości

  • 29 maja 2020
  • 31 maja 2020
  • wyświetleń: 3906

Teatr Polski wznawia działalność od 6 czerwca

Na 6 czerwca zaplanowane jest otwarcie w Polsce, po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, kin i teatrów. Do placówek, które będą czynne od tego dnia, dołączy również Teatr Polskiw Bielsku-Białej.

- Czekaliśmy na ten moment trzy miesiące. Całe trzy miesiące - najdłuższych, smutnych bo przymusowych „wakacji” za nami. „Wygramy z tym i zagramy dla Was!”- pisaliśmy - i wreszcie spełnia się ta obietnica. Staraliśmy się być z naszymi widzami przez ten czas. Najważniejsze, że widzowie nas nie opuścili i dawali olbrzymie wsparcie; dziękujemy za to i nieustająco także za to, że wiele osób zdecydowało się zachować bilety na odwołane spektakle; gwarantujemy, że będą mogli je wykorzystać w innym terminie i nie ukrywamy, że ta decyzja pomogła utrzymać kondycję finansową teatru - przekazał nam Teatr Polski.

Teatr Polski zainauguruje powrót ulubionym przez publiczność tytułem: „Mayday”. Już tydzień później prapremiera polska spektaklu „W górę!” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Pokazy premierowe odbędą się 13 i 14 czerwca. Również 13 czerwca „W górę !”będzie miało swoją premierę na teatralnej platformie VOD.

Zarówno premiera jak i wszystkie zaplanowane w czerwcu spektakle odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, m. in. dla ograniczonej liczby widzów (50 procent miejsc na widowni) oraz z obowiązkiem noszenia maseczek na terenie teatru. O wszystkich pozostałych zasadach uczestnictwa w spektaklach placówka poinformuje na stronie internetowej i fb teatru, na ulotkach oraz w budynku.

Wyjątkowo w tym roku teatr będzie grał w okresie wakacji. Repertuar na letnie miesiące już niebawem na stronie teatru; na platformie VOD, poza pokazem premierowym będą dostępne archiwalne spektakle, pojawią się też pierwsze odcinki audycji „Audycja miłosna” (wg scenariusza Zuzanny Bojdy i w reżyserii Agaty Puszcz, realizowanej ze środków pozyskanych z projektu „Kultura w sieci”).
Nie zapominamy również o naszych widzach z niepełnosprawnościami wzroku oraz słuchu i ruszamy z realizacją kolejnej edycji projektu „Spektakle bez barier - sezon 2019” dofinansowanego środków programu Kultura Dostępna MKiDN.

Maseczki znikają już z ulic, ale jeszcze przez jakiś czas będą obowiązkowe m. in. teatrze. W związku z tym mamy dla widzów kilkanaście wyjątkowych - ozdobionych ręcznie malowanym wizerunkiem budynku teatru. Informacja o zasadach ich nabycia będzie dostępna na stronie i fb teatru.

mp / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj