Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 maja 2020
  • 30 maja 2020
  • wyświetleń: 3008

Dwa razy jechała po pijaku, grozi jej więzienie i wysoka grzywna

Policjanci z drogówki zatrzymali 44-latkę, która pod wpływem alkoholu spowodowała kolizję z dwoma pojazdami. W organizmie miała ponad 2 promile alkoholu. Kilka dni wcześniej została zatrzymana, kiedy również pod wpływem alkoholu przejechała na czerwonym świetle. Grożą jej dwa lata za kratami, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Prokurator objął ją policyjnym dozorem oraz nakazem powstrzymania się od prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dwa razy jechała po pijanemu, grozi jej więzienie
Dwa razy jechała po pijanemu, grozi jej więzienie · fot. KMP Bielsko-Biała


W środę po godzinie 22 mundurowi z bielskiej drogówki zostali skierowania na miejsce kolizji drogowej przy ulicy Koziej w Bielsku-Białej. Kierowca osobowego opla, z którym się zderzyła kobieta, ujął ją i wezwał policję, kiedy zorientował się, że jest nietrzeźwa. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili jego podejrzenia. 44-latka na policyjnym alkomacie wydmuchała ponad 2 promile Ta sama kierująca kilka chwil przed zderzeniem z oplem swoją osobową kią uszkodziła jeszcze inny, zaparkowany przy ul. Koziej pojazd suzuki. Na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy zajęli się obydwoma kolizjami. Po sprawdzeniu kobiety w policyjnej bazie danych okazało się, że kilka dni wcześniej również została zatrzymana na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wówczas policjanci zatrzymali ją do kontroli drogowej na ulicy Piastowskiej, kiedy w środku nocy, bez włączonych świateł mijania przejechała na czerwonym świetle przez skrzyżowanie. Badanie policyjnym alkomatem wykazało wówczas, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zdecydowali wtedy o odholowaniu jej pojazdu na parking policyjny, a wobec nietrzeźwej kierującej wszczęto dochodzenie.

W związku z zachowaniem nieodpowiedzialnej 44-latki policjanci z drogówki zatrzymali ją. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie została doprowadzona do prokuratury. Na wniosek śledczych prokurator objął ją policyjnym dozorem oraz nakazem powstrzymania się od prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jeśli podejrzana nie będzie się stosować do tego nakazu prokurator może zwrócić się do sądu z wnioskiem o jej aresztowanie. Grożą jej dwa lata za kratami, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

Odpowiedzialność karna to nie jedyne kłopoty, jakie czekają 44-latkę. W sytuacji, kiedy sprawca kolizji drogowej znajduje się pod wpływem alkoholu, towarzystwu ubezpieczeniowemu przysługuje roszczenie regresowe. Może ono się w pozwie przeciwko sprawcy szkody domagać zwrotu całości wypłaconego z sumy ubezpieczenia odszkodowania.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.