Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 maja 2020
  • wyświetleń: 1413

Szpital Wojewódzki przywraca swoją normalną działalność

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jest placówką bezpieczną. Stosowane są wszystkie niezbędne procedury, które zapobiegają zakażeniu SARS -CoV-2 wśród lekarzy oraz pacjentów.

- W związku ze skutecznością naszych działań oraz poprawą sytuacji epidemiologicznej w kraju, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu planowej działalności naszej placówki - mówi Krzysztof Pliszek, ze-ca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego.

Każda osoba, która przyjmowana jest na szpitalny oddział ma wykonywane testy na obecność SARS-CoV-2. - To badania genetyczne, czyli najbardziej wiarygodne. Ponieważ przeprowadzamy je w naszym laboratorium dość szybko wiemy, czy mamy do czynienia z pacjentem dodatnim, czy ujemnym. Do momentu otrzymania wyniku testu, każdy jest izolowany. Dzięki temu na oddziałach przebywają wyłącznie osoby, które nie są zakażone koronawirusem - podkreśla Krzysztof Pliszek.

Pacjenci z wynikiem dodatnim przekazywani są do jednoimiennych szpitali zakaźnych. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w Szpitalu Wojewódzkim trzy tygodnie temu.

Szpital Wojewódzki jest jedną z największych placówek na południu Polski. - Z pomocy naszych specjalistów korzystają tysiące mieszkańców Bielska-Białej i ościennych miejscowości. Pracujemy w wyjątkowym reżimie sanitarnym po to, aby bezpiecznie ich leczyć - podkreśla Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego. Lekarze, pielęgniarki położne i pozostały personel medyczny wyposażeni są w środki ochrony osobistej: maski, gogle, rękawiczki i kombinezony. Na bieżąco odbywa się również dezynfekcja pomieszczeń i szpitalnej aparatury.

Do zaleceń, które skutecznie pozwalają uniknąć zakażenia koronawirusem, oprócz pracowników szpitala muszą dostosować się także osoby, które oczekują na planowe zabiegi. Zgodnie z procedurami, na siedem dni przed przyjęciem na oddział chorzy powinni m.in. zaprzestać kontaktów z osobami z zewnątrz, z wyjątkiem najbliższej rodziny.

- Apelujemy, aby pacjenci, jeżeli jest to możliwe, zgłaszali się na oddziały bez osób towarzyszących. Każdy ma mierzoną temperaturę. Proszony jest równie o wypełnienie ankiety, która dostępna jest na stronie internetowej szpitala - wyjaśnia dyrektor Pliszek.

Ważne jest, aby osoba, która ma być hospitalizowana w przypadku, gdy pojawią się cechy infekcji, powiadomiła o tym oddział i przełożyła termin przyjazdu do szpitala.

W Szpitalu Wojewódzkim działa już część poradni oraz Zakład Rehabilitacji i Zakład Diagnostyki Obrazowej. Wszystko odbywa się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Każdy pacjent umawiany jest na konkretną godzinę. Przed gabinetem lekarskim można siedzieć tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Odległość między oczekującymi na wizytę musi wynosić co najmniej 2 metry. Po wyjściu każdej osoby pomieszczenia są dokładnie dezynfekowane i wietrzone.

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.