Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • wyświetleń: 1306

Start największej akcji edukacji ekologicznej odbył się pod "Sferą"

Za nami:

Ponad półtora miliona osób wzięło już udział w akcji Listy dla Ziemi, w ramach której najmłodsi namawiają dorosłych do zmiany nawyków na proekologiczne i dbania o środowisko. Inauguracja kolejnej edycji wydarzenia organizowanego przez Fundację Ekologiczną "Arka" odbyła się w środę o godzinie 11:00 na placu Bolka i Lolka przed Galerią "Sfera". W programie happeningu było m.in. pisanie „Wielkiego Listu dla Ziemi” i konferencja prasowa.

Start największej akcji edukacji ekologicznej odbył się pod "Sferą" - 27.05.2020 · fot. Fundacja Ekologiczna "Arka"


Produkujemy miliony ton plastiku rocznie, dlatego każde nawet najmniejsze działania mogą przyczynić się do poprawy stanu naszej planety. Listy dla Ziemi to największa akcja edukacji ekologicznej w Polsce zainicjowana w 2013 roku przez Fundację Ekologiczną "Arka". Tematyka tegorocznej edycji dotyczy niskiej emisji, gospodarki odpadami oraz promocji działań proekologicznych i recyklingu. W ramach inicjatywy młodzi ludzie piszą listy do dorosłych, które mają zwrócić ich uwagę na problem związany ze środowiskiem. W tym roku happening inaugurujący akcję odbył się bez udziału uczniów. Zamiast tego na placu przed Galerią "Sfera" stanęła duża dmuchana kula ziemska oraz plakat, na którym zgromadzeni zapisali przekazy od internautów związane z ochroną planety.

- Chcielibyśmy, aby ludzie zmobilizowali się i zaczęli wprowadzać nawet najdrobniejsze zmiany w swoje codzienne życie - segregowanie śmieci, zamiana plastikowej torby na zakupy na torbę proeko czy używanie wody deszczówki do prac w ogrodzie. To są działania, które mogą pomóc naszej planecie. Ważnym elementem naszej akcji jest również przeciwdziałanie spalaniu śmieci w piecu - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji "Arka". - Często dorośli ignorują sprawy związane ze środowiskiem, dlatego mamy nadzieję, że to właśnie dzieci będą czynnikiem, który wpłynie na ich postawy - dodaje.

Edukacja i działanie

W ramach inicjatywy listy będą pisane na papierze wykonanym z makulatury, który razem z materiałami edukacyjnymi, jest przekazywany do zgłaszających się do udziału w akcji gmin. Gotowe listy trafiają do dorosłych, którzy ze swoimi dziećmi podejmują działania proekologiczne, a ich opisy przesyłają do Fundacji ARKA. Akcji towarzyszą m.in. lekcje tematyczne w szkołach, konkursy, wystawy najciekawszych prac, a także wspólne pisanie listów organizowane w wybranych lokalizacjach
w Polsce.

- To kolejna akcja związana z ekologią, która odbyła się na terenie Galerii "Sfera" w tym miesiącu. Ochrona środowiska jest dla nas bardzo ważna, dlatego zwracamy na nią szczególną uwagę, a dorosłych - za pośrednictwem ich dzieci - namawiamy do wprowadzenia w życie ekologicznych nawyków - podsumowuje Dagmara Gąsiorek, marketing manager Galerii "Sfera".

Do tej pory w akcji wzięło udział 1650 gmin, 14 866 gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli oraz 1 533 250 uczestników.

mp / bielsko.info, źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.