bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2495

Spokojna noc sylwestrowa

W Bielsku-Białej i powiecie bielskim Noc Sylwestrowa oraz pierwszy dzień Nowego Roku upłynęły w miarę spokojnie - nie doszło do większych incydentów.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało blisko 200 policjantów, którzy przeprowadzili 147 interwencji dotyczących, między innymi: zakłócania ciszy nocnej, awantur domowych oraz dewastacji mienia. Policjanci interweniowali też w sprawie kilku bójek i pobić.

W Noc Sylwestrową policjanci zatrzymali nietrzeźwego 18-letniego bielszczanina, który wyładował swoją agresję na zaparkowanym przy ulicy Pięciu Stawów volkswagenie touran. Chuligan skopał karoserię i rozbił reflektory, powodując szkody w wysokości 4 tysięcy złotych. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi przeszło 2 promile alkoholu. Za przestępstwo to grozi mu 5 lat więzienia.

Na drogach było bezpiecznie. Odnotowano jeden wypadek i 11 drobnych stłuczek. Do jedynego wypadku doszło w pierwszy dzień Nowego Roku. Nad ranem w Rybarzowicach na ulicy Żywieckiej, 32-letni kierowca volkswagena potrącił nietrzeźwego pieszego. 39-letni mężczyzna zatoczył się pod jadący pojazd, doznając złamania żebra i stłuczenia głowy. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.