Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 maja 2020
  • wyświetleń: 793

L - teanina

Materiał partnera:

Organiczny związek chemiczny zwany l-teaniną to naturalny „polepszacz” samopoczucia. Mówi się często, że wspomniana substancja to psychotropy bez skutków ubocznych. Powód? Odpowiednio „dawkowana” potrafi uspokoić i wyciszyć, lecz jednocześnie nie wywołuje stanów odrętwienia czy otumanienia. Nawet przy długotrwałym wykorzystywaniu, raczej nie powinna wywołać niczego niekorzystnego w ludzkim organizmie. Gdzie jej natomiast szukać? Na pewno w wysokiej jakości gatunkach herbat, ale również można zdecydować się na suplementację l-teaniną, wybierając do tego certyfikowane wyroby znanych marek jak przykładowo atestowane preparaty firmy NOW Foods dostępne na witaminyswanson.pl, które proponują charakteryzowany związek w wygodnej do zażywania postaci kapsułkowej.

L - teanina


Cenny aminokwasOmawiana teanina jest zaliczana do grupy niebiałkowych aminokwasów, które nie są obecne w białku pokarmowym. Można je natomiast pozyskać w dużej ilości z liści zielonej herbaty oraz obfitują w nią niektóre gatunki grzybów. Nieprzypadkowo w związku z tym określa się wymienioną linijkę wyżej herbacianą używkę jako ekologiczny „rozweselacz”. Wystarczy filiżanka wspomnianego naparu, aby zarówno ciało jak i umysł odprężyły się oraz uspokoiły. Człowiek natychmiast odczuwa ukojenie i schodzące napięcie nerwowe. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla osób żyjących w ciągłej presji niż nawet powszechnie znane zioła takie jak chociażby melisa oraz mięta i rumianek. L-teanina w praktyce zarówno polepsza nasze samopoczucie, jak także tworzy barierę ochronną dla serca oraz zwiększa aktywność fal mózgowych. Zaleca się, aby l-teaninę dostarczały organizmowi osoby nadużywające kofeiny.

Dzięki jednoczesnemu piciu „małej czarnej” i przykładowo zielonej herbaty bądź suplementacji specyfikami takimi jak te z witaminyswanson.pl, można zneutralizować stany nadmiernego pobudzenia, jakie wywołuje kawa. Naukowcy dowiedli, że regularne sączenie zielonej herbaty - zwłaszcza z drugiego, bądź nawet i trzeciego parzenia tej samej porcji suszu - daje sposobność doświadczenia stanu głębokiego relaksu, a to z kolei wiąże się z obecnością dużej ilości teaniny. Zdaniem specjalistów, błogie odprężenie i odciążenie odczuwane jest już po mniej więcej trzydziestu minutach od czasu spożycia herbaty czy zażycia kapsułki certyfikowanego produktu suplementowego. Biorąc pod uwagę opisane działanie omawianego aminokwasu, warto wypróbować go w przypadku zmagań z bezsennością bądź problemu z płytkim snem. Eksperci przekonują również, że dobrym rozwiązaniem dla osób ciężko pracujących intelektualnie, na przykład intensywnie uczących się, jest zastosowanie teaniny kapsułkowej jako zamiennika negatywnej przy nadmiernym spożyciu kawy.

Dużo więcej zaletL-teanina nie tylko wycisza i przywraca spokój ducha. Dodatkowo jest ona chwalona za korzystne oddziaływanie na układ krążenia oraz normowanie ciśnienia krwi. Nierzadko włącza się ten związek w farmakologiczną kurację leczącą nadciśnienie. Co więcej, testy medyczne potwierdzają, że l-teanina daje możliwość polepszenia pracy naczyń krwionośnych oraz zapobiega twardnieniu tętnic. Poprawia ona również pamięć, zwiększa koncentrację i wzmaga czujność. Coraz częściej mówi się także o tym, iż regularne dostarczanie l-teaniny w umiarkowanej dawce znacząco przyspiesza proces przemiany materii, w konsekwencji czego gubimy zbędne kilogramy. Wreszcie warto wyróżnić ten aminokwas za działanie antyoksydacyjne i oczyszczanie organizmu z toksyn.