Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2020
  • 25 maja 2020
  • wyświetleń: 4688

Kończą się prace na Krakowskiej. Przywrócono ruch dwukierunkowy

Dobra wiadomość dla kierowców w Bielsku-Białej: Miejski Zarząd Dróg przywrócił ruch dwukierunkowy na całym rozbudowywanym odcinku ul. Krakowskiej. Po blisko dwóch latach inwestycja dobiega końca.

ul. Krakowska
Krakowska już otwarta · fot. UM BB


Modernizacja ul. Krakowskiej zaczęła się w połowie 2018 roku. Przebudowana została jezdnia, rozbudowane skrzyżowania z drogami podporządkowanymi, wybudowane obustronne chodniki i brakujące zatoki autobusowe. Przebudowano oraz wybudowano nowe obiekty inżynierskie, a także przebudowano odwodnienie drogi.

- Po blisko dwóch latach prac ta znacząca drogowa inwestycja dobiega końca. Obecnie trwają prace na poboczach oraz pojedynczych wlotach. Należy podkreślić, że rozpoczęły się już pierwsze procedury związane z odbiorami, trwają przeglądy wykonanych robot, sprawdzamy ewentualne usterki - mówi dyrektor MZD, Wojciech Waluś. - Przed nami również rozliczenie tej inwestycji. Kosz wszystkich robót prowadzonych w ramach zadania, zarówno na ul. Krakowskiej, jak i ul. Żywieckiej, to ponad 100 mln zł - dodaje.

Przypomnijmy, że obie ulice - Krakowska i Żywiecka - modernizowane były w ramach jednego zadania.

MZD apeluje jednak do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na roboty wykończeniowe. Na ulicy nadal są pracownicy i porusza się sprzęt budowlany.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.