bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 1505

Złodziej recydywista wpadł, kiedy wychodził z łupem z mieszkania

Policjanci z bielskiej trójki zatrzymali 30-latka, który wykorzystał moment nieuwagi lokatorów i zakradł się do jednego z mieszkań przy bielskiej ulicy Sixta. Skradł portfel z dokumentami i gotówką. Został złapany przez mieszkańców, kiedy z łupem w ręku wychodził z budynku. Ponieważ mężczyzna popełnił kradzież jako recydywista, może trafić do więzienia nawet na 7 lat.

W piątek przed 10 rano do jednego z mieszkań przy bielskiej ulicy Sixta zakradł się 30-latek. Mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi mieszkańca, który pozostawił za sobą uchylone drzwi, wychodząc wyrzucić śmieci. 30-latek wszedł do wewnątrz i zabrał z mieszkania leżący w widocznym miejscu portfel z dokumentami i kilkunastoma złotymi gotówki jednej z lokatorek. Skradziony portfel trzymał w ręku, gdy próbował wyjść z budynku. Wtedy został zauważony przez jego właścicielkę. Lokatorzy ujęli mężczyznę i wezwali patrol Policji.

Portfel wraz z zawartością wrócił do właścicielki, a podejrzewany o kradzież mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej. Tam usłyszał zarzuty kradzieży. Ponieważ 30-latek w przeszłości odbywał karę wiezienia za podobne kradzieże, sąd może potraktować go jak recydywistę i wymierzyć karę nawet 7 lat za kratami.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.