bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1856

11 chętnych do budowy mostu

Miejski Zarząd Dróg jest w trakcie rozstrzygania przetargu na budowę nowego mostu na rzece Białej. Zgłosiło się do niego 11 firm.

W chwili obecnej w MZD trwa weryfikacja, czy wszystkie złożone oferty spełniają wymagania formalne. Przetarg ma być rozstrzygnięty w ciągu kilku dni. Jeżeli nie będzie żadnych protestów, prace powinny się rozpocząć w lipcu.

Nowy most będzie częścią bardzo dużej inwestycji w rejonie skrzyżowania ulic Sempołowskiej, PCK i 1 Maja. To miejsce ruchliwe, niewygodne i niebezpieczne. Dlatego cały układ drogowy w tym rejonie zostanie przebudowany w ciągu najbliższych trzech lat.

W pierwszym etapie powstanie właśnie nowy most na rzece Białej, równoległy do tego, po którym teraz jeżdżą samochody. Dojazd do niego będzie prowadził przez obecne podwórko kamienicy, która stoi przy skrzyżowaniu z ulicą Sempołowskiej. Taki manewr pozwoli na wyprostowanie odcinka ulicy 1 Maja.

W następnych latach powstanie duże rondo na ulicy Sempołowskiej, z którego będzie prowadził dojazd do nowego mostu. Kolejne rondo zostanie zbudowane na skrzyżowaniu z ulicą Broniewskiego. Cała inwestycja pochłonie niespełna 25 mln zł. W tym roku przeznaczono na nią 7,3 mln zł.

new / bielsko.info, źródło: Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.