Wiadomości

  • 17 maja 2020
  • wyświetleń: 5540

Fabryka Sensacji Proszyk & Kachel o tajemnicach historii bielskiego teatru

18 maja o godzinie 19.00 Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza na pierwszą Fabrykę Sensacji Proszyk & Kachel online. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego.

Na zdjęciu Jacek Kachel & Jacek Proszyk
Na zdjęciu Jacek Kachel & Jacek Proszyk · fot. Teatr Polski w Bielsku-Białej


Od 2015 roku Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego organizuje obchody Dnia Teatru Publicznego i akcję Bilet do teatru za grosze. W tym roku - ze względu na panującą epidemię - nie zobaczymy przed teatralnymi kasami długich kolejek widzów, pragnących zdobyć bilety za grosze. Wiele scen przygotowało atrakcje dla swoich widzów w Internecie, tak jak Teatr Polski w Bielsku-Białej, który organizuje pokaz online programu Fabryka Sensacji Proszyk & Kachel.

Jak zapowiada na na swojej stronie Teatr Polski: Nikt nie potrafi opowiadać o historii Bielska-Białej tak porywająco jak ta „spółka” - Jacek Proszyk & Jacek Kachel! Tym razem dwóch pasjonatów dziejów dwumiasta nad Białą odkrywać będzie tajemnice historii bielskiego teatru, który świętuje właśnie swój jubileuszowy sezon. Scena ta liczy sobie bowiem już 130 lat! 18 maja zapraszamy na wirtualną podróż w czasie do początków bielskiego teatru, w niezwykle atrakcyjnej, uteatralizowanej formie. Opowieść ubarwiona będzie anegdotami i unikatowymi materiałami archiwalnymi.

Dostęp do wydarzenia będzie bezpłatny. Fabryka sensacji Proszyk i Kachel przetłumaczona zostanie na polski język migowy.

BM / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj