Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 2416

Oszuści podszywają się pod CBA. Policja ostrzega

W Bielsku-Białej grasują oszuści, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy z Centralnego Biura Antykorupcyjnego i próbują wyłudzić pieniądze. Oszuści dzwonią, twierdząc, że oszczędności zgromadzone na kontach i lokatach bankowych są zagrożone kradzieżą przez grupę przestępczą hakerów komputerowych.

Policja przypomina - policjanci ani funkcjonariusze innych służb państwowych nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem!

Telefony od fałszywych agentów odebrało już paru bielszczan. Oszuści, przedstawiając się za agenta z Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przekonują, że rozpracowują grupę przestępczą hakerów komputerowych, która kradnie oszczędności bankowe lub wyłudza kredyty, posługując się danymi ze „zhakowanych” kont bankowych. Straszą, że w ten sposób szajka może ukraść pieniądze z konta już lub włamała się na konto bankowe. Dążą do wypłacenia pieniędzy i przekazania ich agentom lub przekazania danych do konta uprawniających do wykonania przelewu. Przestępcom jak dotąd nie udało się nikogo oszukać.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.