Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • wyświetleń: 3381

1400 przyłbic od Valeo dla bielskich przedszkoli i żłobków

Firma Valeo przekazała do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej 1.400 ochronnych przyłbic. Przyjął je 13 maja zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia.

1700 przyłbic od Valeo dla bielskich przedszkoli i żłobków
1700 przyłbic od Valeo dla bielskich przedszkoli i żłobków · fot. UM Bielsko-Biała


Pracownicy Valeo postanowili zaangażować się w walkę z epidemią i rozpoczęli produkcję przyłbic ochronnych do szybkiego montażu w oparciu projekt udostępniony przez Mateusza Dyrdę i Konrada Klepackiego.

- Wiemy, jakie są potrzeby, wiec przekazujemy co możemy i na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo w tej sprawie. Jesteśmy otwarci na dalszą współpracę i pomoc - zadeklarował Marcin Woźnica, kierownik działu industrialnego firmy Valeo. - Cieszymy się, że nasz dar pośrednio trafi do dzieci, naszymi grupami docelowymi są seniorzy i dzieci - dodał.

Przekazane przyłbice są wyposażone w instrukcję ich montażu i używania. Umieszczono ją na kopercie, dzięki aplikacji QR w Internecie można również zobaczyć film instruktażowy.

- Bardzo dziękujemy za ten dar, zwłaszcza teraz przyłbice bardzo nam się przydadzą - szczególnie w przedszkolach i żłobkach, których funkcjonowanie rozpocznie się od najbliższego poniedziałku. W czasach trudnych i niepewnych takie zabezpieczenie dla obsługi placówek jest niezwykle istotne. Bardzo dziękuję w imieniu władz, ale także dyrektorów placówek pedagogicznych i rodziców - podkreślił zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

Projekt przyłbic został opracowany i jest prowadzony przez kierownika działu utrzymania ruchu Mateusza Mamicę oraz kierownika działu industrializacji Marcina Woźnicę. Inicjatywa spotkała się z aprobatą pracowników, którzy zaangażowali się w proces tworzenia przyłbic.

W produkcję przyłbic ochronnych zaangażowały się również współpracujące z Valeo firmy ZAW i MAJET. Przyłbice są bezpłatnie przekazywane przez dyrektora zakładu Valeo Grzegorza Ziębę oraz zaangażowanych w projekt pracowników urzędom miast, ośrodkom zdrowia czy też placówkom oświatowym, które znajdują się w sąsiedztwie zakładu. Motywacją dla uczestników akcji jest fakt, że ich pomoc trafia do lokalnych instytucji, z którymi na co dzień są związani i w przeszłości sami przyjmowali od nich wsparcie. Dotychczas zostało już przekazanych ok 5.000 przyłbic. Jak informuje dyrektor zakładu produkcji rozruszników Marcin Weinkauf, w najbliższym czasie zakład wyprodukuje 7.000 sztuk przyłbic.

Niezależna grupa Valeo jest w pełni skupiona na projektowaniu, produkcji i sprzedaży komponentów, zintegrowanych systemów i modułów w branży samochodowej. To jeden ze światowych liderów dostawców dla branży automotive. Na całym świecie w 33 krajach zatrudnia ponad 114.700 pracowników. Łącznie Valeo posiada 191 zakładów produkcyjnych oraz 59 centra badań i rozwoju, co przyczynia się do realizowania jednej z głównych misji - tworzenie nowych, lepszych rozwiązań motoryzacyjnych.

Zakład Valeo w Czechowicach-Dziedzicach, posiadający nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe, powstał w 2001 r. Obecnie zatrudnia ok. 1.700 osób.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.