Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 maja 2020
  • wyświetleń: 2348

Wznowienie badań i rehabilitacji w Szpitalu Wojewódzkim

Szpital Wojewódzki wznowił wykonywanie badań ambulatoryjnych: tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, a także USG oraz USG-Doppler. Pacjenci umawiani są na badania na konkretne godziny, z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego, aby uniknąć tłoku pod poszczególnymi pracowniami. Placówka wznowiła również pracę Zakładu Rehabilitacji.

- Zakład Diagnostyki Obrazowej działa z uwzględnieniem wszelkich procedur, które mają zapobiec zakażeniu SARS -CoV-2 zarówno wśród osób z zewnątrz jak i wśród personelu naszej placówki. Przy wejściu do szpitala obowiązuje pomiar temperatury oraz dezynfekcja rąk. Na badania pacjenci powinni zgłaszać się pojedynczo, bez osób towarzyszących chyba, że stan ich zdrowia wymaga pomocy kogoś bliskiego. Każdy musi mieć ubraną maseczkę - powiedziała naszemu portalowi Anna Szafrańska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

- W przypadku jakiejkolwiek infekcji pacjenci proszeni są o informację telefoniczną. Rejestracja Zakładu Diagnostyki Obrazowej przełoży w takiej sytuacji wizytę na termin późniejszy. Każdy, kto zgłasza się do Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego musi wypełnić ankietę z krótkim wywiadem epidemiologicznym. Pacjent odpowiada m.in. na pytania: czy w ciągu ostatnich 14 dni przebywał za granicą, czy występują u niego objawy infekcji - duszność, gorączka, kaszel, katar wysypka, bóle mięśni, utrata węchu i smaku, a także czy osoba z rodziny jest objęta kwarantanną - dodaje Szafrańska.

Ankieta dostępna jest na stronie Szpitala Wojewódzkiego www.hospital.com.pl/. Pacjenci przed przyjściem na badanie mogą ją wydrukować i wypełnić.

- Ankieta nie ma na celu wywołania u pacjentów strachu przed planowanym postępowaniem, a jest jedynie informacją o zwiększonym ryzyku narażenia na czynniki chorobotwórcze w jednostkach medycznych, w tej trudnej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem - podkreśla rzecznik placówki.

Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego podejmują wszystkie dostępne środki, aby zminimalizować zagrożenie zarażenia pacjentów SARS - CoV-2. W poszczególnych pracowniach personel medyczny wykonujący badania ubrany jest w odzież ochronną: maski gogle, lub przyłbice oraz fartuchy i rękawiczki.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wznowił również pracę Zakładu Rehabilitacji. Zabiegi odbywają się z uwzględnieniem wszelkich procedur, które mają zapobiec zakażeniu koronawirusem personelu oraz pacjentów.

Każda osoba zgłaszająca się obecnie do Zakładu Rehabilitacji musi przed wejściem zdezynfekować ręce i nosić maseczkę. Pacjenci mają również obowiązek wypełnić ankietę. Można to zrobić przed przyjściem do szpitala. Ankieta dostępna jest na stronie Szpitala Wojewódzkiego www.hospital.com.pl/.

Pacjentom skierowanym na rehabilitację indywidualnie wyznaczane są godziny zabiegów. W celu minimalizowania kontaktu z innymi, odległość między osobami przebywającymi w jednym pomieszczeniu musi wynosić minimum 2 metry. Zabiegi wykonywane są w systemie jeden pacjent na jednego fizjoterapeutę. Przed wejściem do gabinetu i po jego opuszczeniu konieczna jest dezynfekcja rąk.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej przeprowadzane są zabiegi fizykoterapii oraz kinezyterapii m.in. elektrolecznictwa, laseroterapii, magnetoterapii, a także leczenie ultradźwiękami oraz światłolecznictwa.

Z uwagi na zagrożenie SARS -CoV-2 osoby ze skierowaniami nie mogą korzystać m.in. z kąpieli w basenie, leczenia błotem mineralnym (fango), masaży, a także innych zabiegów, które wymagają bezpośredniego kontaktu fizjoterapeuty z pacjentem.

Nie ma również ćwiczeń zbiorowych oraz jazdy na rowerach stacjonarnych dla grup osób, które cierpią na problemy kardiologiczne.

Personel Zakładu Rehabilitacji wyposażony jest we wszelkie środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki, gogle lub przyłbice. Po każdym pacjencie pomieszczenia w których odbywają się zabiegi, a także stanowiska na których trwały ćwiczenia, są dezynfekowane. Pokoje są również regularnie wietrzone.

mp / bielsko.info, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.