Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 maja 2020
  • wyświetleń: 3634

Testy na obecność koronawirusa w Podbeskidziu Bielsko-Biała

Plan wznowienia rozgrywek Fortuna 1 ligi przygotowany przez Zespół Medyczny PZPN, zakładał w pierwszym kroku przeprowadzenie badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. W czwartek, 7 maja testy na COVID-19 przeprowadzono w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

podbeskidzie
Dziś testy na obecność koronawirusa w TS Podbeskidzie · fot. Jakub Ziemianin / TS Podbeskidzie


We wtorek (05.05) zgodnie z planem zostały przeprowadzone testy w Stali Mielec i Miedzi Legnica. Plan zakładał, iż w sytuacji, w której wynik badań na obecność przeciwciał nie będzie ujemny, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 met. Testy Real Time RT-PCR. W tym przypadku wybrane osoby z obu klubów zostały skierowane do dalszej diagnostyki. Kluby wyniki tych badań poznają w czwartek (07.05).

Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań wymazowych, kluby, jak wynika z przygotowanego planu wznowienia rozgrywek, prowadzą treningi indywidualne.

Siódmego maja zostały przeprowadzone badania w pozostałych klubach Fortuna 1 Ligi. Po analizie wyników badań przez Zespół Medyczny PZPN zapadną decyzje o możliwości prowadzenia zajęć grupowych.

mp / bielsko.info, źródło: PZPN

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.