Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 10941

Jakie sklepy działają, jakie zasady panują w Gemini Park?

Po blisko 2-miesięcznej przerwie sklepy działające w Gemini Park Bielsko-Biała wznawiają dziś działalność. Wybierając się do galerii trzeba jednak liczyć się z nowymi zasadami panującymi podczas zakupów, które wprowadzono w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo.Te sklepy już działają
Dziś ponad 450 centrów handlowych w całej Polsce odmraża swoją ofertę handlową. Także większość sklepów w Gemini Park Bielsko-Biała znów jest czynna. W sumie otwarto 108 lokali i stoisk handlowych. Są wśród nich m.in. sklepy z ubraniami, butami i dla dzieci, sklepy z AGD i RTV, księgarnie, jubilerzy, perfumerie oraz sklepy z ofertą wyposażenia wnętrz.

Wracają także usługi, chociaż nie wszystkie. Póki co zamknięty pozostaje salon fryzjerski Pegi i Manicure Express and Beauty. Nieczynne są także biura podróży. Podobnie ma się sytuacja z fitness clubem BeFit, parkiem rekreacyjno-rozrywkowym "W DECHE!", parkiem linowym, salami zabaw Rajska Wyspa i Kids Fun Planet. Lokale gastronomiczne mają natomiast możliwość prowadzenia sprzedaży na wynos. Tak robi już KFC, Sushi Samuraj, Silver Dragon i Donner Kebab. Od piątku to grono poszerzy się też o McDonald's. W nich można kupić dania. Tych jednak nie wolno spożywać na terenie galerii, ani w jej otoczeniu.

Pełną, aktualną listę sklepów można znaleźć na http://www.bielskobiala.geminipark.pl

O tych zasadach pamiętaj
- Otwarcie galerii z szerszą niż w ostatnich tygodniach ofertą odbywa się z zachowaniem ostrożności i nowego rygoru sanitarnego, a także w nowych realiach handlowych, w których najważniejsze jest zdrowie klienta i pracowników. Odwiedzając galerię w najbliższym czasie trzeba więc przygotować się zarówno na znane już zasady robienia zakupów, jak również na kilka nowych, które wprowadzono, aby zapewnić bezpieczeństwo - mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała.

O czym więc trzeba pamiętać? W czasie zakupów należy zakrywać nos i usta maseczką lub innym materiałem np. szalikiem. Od połowy tygodnia do dyspozycji klientów będzie maseczkomat, w którym można kupić niezbędne środki ochrony. Te już można kupić także w wybranych punktach galerii, m.in. aptece, hipermarkecie bi1 i drogerii Hebe.

Zakupy klienci mogą robić wyłącznie w rękawiczkach. Podobnie jak z maseczkami, można mieć własne lub skorzystać z foliowych, jakie przygotowały sklepy. Klienci, zarówno przy kasach, jak i na pasażu, muszą zachować dystans społeczny. W zachowaniu bezpiecznej, 2 metrowej odległości, pomagają specjalne oznaczenia, jakie pojawiły się w galerii i w sklepach.

1 os. na 15 metrów, czyli ile wchodzi?
Zgodnie z zaleceniami władz w centrum handlowym obowiązują także pewne limity. Pierwszy dotyczy liczby osób mogących przebywać jednocześnie w galerii. W tym przypadku na 15 m kw. przypadać będzie 1 osoba. Jeśli galeria się zapełni, klienci zostaną o tym poinformowani przez ochronę i będą musieli chwilę poczekać.

Limity obowiązują także w windach. Od poniedziałku do dźwigu może wejść 3 razy mniej osób niż dotychczas. Określona liczba osób wejdzie także do poszczególnych sklepów - tutaj również obowiązuje zasada 1 osoba na 15 m kw. Nad liczbą osób aktualnie przebywających w danym sklepie czuwać będzie jego ochrona lub pracownicy. Jednocześnie zniesione zostają godziny dla seniora. W godz. od 10 do godz. 12 zakupy zrobi teraz każdy, bez względu na wiek.

- Obowiązujące zasady są rozwiązaniem tymczasowym. Wprowadzone zostają przede wszystkim po to, aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo osób przebywających w galerii. Dzięki nim zachowany zostanie należyty dystans między poruszającymi się w sklepach i na alejkach handlowych. Jest to dziś działanie niezbędne, mające na uwadze zdrowie publiczne - mówi Brączek.

Zmiany w infrastrukturze
Na tym nie koniec zmian. Do odwołania niedostępne dla klientów pozostają: stoliki w strefie gastronomicznej, sale zabaw oraz strefy relaksu. Wyłączona z ruchu jest także szatnia. Zmienia się także organizacja parkingu. Samochód zaleca się parkować co drugie miejsce lub jeśli to niemożliwe, należy wysiadać mając na uwadze zachowanie bezpiecznej, 2-metrowej odległości od innych osób poruszających się na parkingu.

Czystość priorytetem!
Zakupy w nowej rzeczywistości handlowe wiążą się także z zaostrzonym rygorem sanitarnym, który obowiązuje w galerii. O ten zadbają służby Gemini Park. Zgodnie z wytycznymi miejsca takie jak np. klamki, poręcze, przyciski, czyli majce bezpośredni kontakt z dłońmi, dezynfekowane są co godzinę. Podobnie toalety.

Przy wejściach klienci mogą natomiast znaleźć dozowniki z płynem odkażającym. W łazienkach z kolei można znaleźć mydła antybakteryjne, a także informacje i instrukcje, które pokazują jak prawidłowo myć ręce oraz zdejmować i zakładać rękawiczki i maseczki. Ponadto w obiekcie obowiązują rygorystyczne zasady w zakresie wysokiej krotności wymiany powietrza, dzięki czemu z pasażu na zewnątrz usuwane jest zużyte powietrze, zgodnie z ostatnimi zaleceniami władz.

mp / bielsko.info

źródło: Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj