bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2170

Pijany 26-latek uderzył policjanta

Przeszło promil alkoholu miał we krwi 26-letni bielszczanin, który w czasie przewozu z interwencji domowej do OPPA celem wytrzeźwienia, „próbował swych sił” w starciu z policjantami. Awanturnik został szybko i skutecznie obezwładniony. Za naruszenie nietykalności cielesnej stróżów prawa może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata.

W sobotę około godz. 1.20 policjanci komisariatu II zostali wezwani na interwencję domową do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Andersa w Bielsku-Białej, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę z domownikami.

Widok umundurowanych policjantów nie zrobił na nim wrażenia nadal był agresywny i za nic miał polecenia policjantów, zmuszające go do zachowania spokoju wobec czego został zatrzymany celem przewiezienia do wytrzeźwienia w OPPA.

W czasie przewozu zatrzymany nadal zachowywał się bardzo agresywnie, znieważał policjantów a gdy nie reagowali na jego zachowanie przeszedł do rękoczynów, uderzył pięścią w twarz jednego z funkcjonariuszy oraz kopiąc w przedni fotel radiowozu dokonał jego uszkodzenia.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał we krwi ponad 1 promil alkoholu. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego agresywnego postępowania wobec stróżów porządku. Trafił do policyjnego aresztu. Za naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów grożą mu 3 lata więzienia.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.