bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1865

Angielski online - czy można nauczyć się angielskiego przez internet?

Materiał partnera:

Nasze życie stopniowo przenosi się online. To tutaj toczymy dyskusje ze znajomymi, robimy zakupy, płacimy rachunki, szukamy informacji, a coraz częściej także pracujemy. Naturalnym krokiem jest też przeniesienie wielu innych czynności do internetu. Czy dotyczy to również nauki języka angielskiego?

Czy nauka angielskiego online jest skuteczna?W odpowiedzi na tak postawione pytanie można by zapytać: a dlaczego miałaby nie być skuteczna? Podobnie jak w przypadku “tradycyjnych” sposobów uczenia się, także nauka online może przynosić bardzo dobre efekty lub...nie przynosić żadnych. Powiedzmy to otwarcie - o końcowych rezultatach decyduje systematyczna praca i motywacja. Jednak odpowiednio dobrana, przyjazna metoda nauki i lektor znający się na rzeczy bardzo pomagają i przyspieszają opanowanie języka, dotyczy to także lekcji angielskiego online.

Sposoby nauki języka angielskiego przez internetJak może wyglądać nauka języka angielskiego przez internet? Do wyboru masz dwie opcje: samodzielną naukę lub kurs angielskiego online organizowany przez szkołę językową. Warto wiedzieć, czym różnią się te dwa sposoby na poznawanie języka oraz jakie są ich wady i zalety.

Samodzielna nauka języków w domuSamodzielna nauka angielskiego przez internet wymaga sporo samodyscypliny i dobrej organizacji pracy. Dzięki internetowi i łatwo dostępnym materiałom jest ona jednak możliwa. Oto kilka sposobów, jak uczyć się angielskiego samodzielnie, wykorzystując do tego internet.

Angielski online - czy można nauczyć się angielskiego przez internet?


Nauka języka angielskiego ze stron internetowychJęzyk angielski to najpopularniejszy język świata, używany jest w świecie biznesu, nauki, rozrywki i kultury. Miliony ludzi na całym świecie mówi nim biegle, a jeszcze więcej - pragnie się go nauczyć. Z myślą o tych drugich powstają strony internetowe dedykowane nauce języka angielskiego. Oferują one materiały do nauki w przeróżnej formie: ćwiczeń interaktywnych, nagrań audio i wideo, tekstów, gier, itd. Znajdziesz zarówno takie prowadzone w języku polskim, jak i w języku angielskim. Wadą takiej obfitości stron www poświęconych nauce języka angielskiego jest trudność w wyborze tych najlepszych i najbardziej wartościowych. Niestety, nie brakuje też takich, którym daleko do profesjonalizmu i zawierają sporo błędów.

Nauka angielskiego z YouTubeCzy ktoś pamięta jeszcze, jak wyglądało życie, zanim pojawił się YouTube? Gdzie szukaliśmy muzyki, wywiadów, instrukcji, tutoriali, recenzji produktów, inspiracji i zapowiedzi filmów? Ten niezastąpiony serwis internetowy liczy zaledwie 15 lat (uruchomiono go 15 lutego 2005 roku), a zdołał znacznie zmienić wiele naszych nawyków. Warto wykorzystać go także do nauki języka angielskiego przez internet. W sieci znajdziesz wielu youtuberów z Polski i innych krajów, w przede wszystkim - native speakerów, którzy prowadzą swoje kanały poświęcone nauce angielskiego. Jednak nie ograniczaj się tylko do nich! Korzystaj także z tych kanałów, które pozwolą Ci się osłuchać z autentycznym angielskim. Jeśli masz problem z wyborem, zastanów się, co chciałbyś obejrzeć po polsku, a potem w pasku wyszukiwarki wpisz to po angielsku. Najszybciej uczymy się z treści, które są dla nas ciekawe i angażujące!

Angielski online - czy można nauczyć się angielskiego przez internet?


Nauka angielskiego poprzez podcastyPodcasty są odrobinę starsze niż YouTube, ale na popularności zaczęły gwałtownie zyskiwać mniej więcej w tym samym czasie. Bez problemu znajdziesz takie przygotowane z myślą o osobach uczących się języka angielskiego (np. na stronach BBC Learning lub British Council). Warto także sięgnąć po te, w których prowadzący i jego rozmówca w sposób naturalny mówią po angielsku. Znajdziesz je choćby na Spotify, w bezpłatnej aplikacji radia BBC, a tak naprawdę - w internecie są ich miliony.

Wady i zalety samodzielnej nauki języka angielskiego przez internetSamodzielna nauka angielskiego ma swoje zalety: jest darmowa, wybierasz jedynie te zagadnienia, które Cię interesują, uczysz się, kiedy chcesz i jak chcesz, nie musząc dostosowywać się sztywnego grafiku zajęć angielskiego w szkole językowej.

Niestety, ten sposób poszerzania swoich umiejętności językowych ma też swoje wady. Przede wszystkim, o czym wspomnieliśmy już powyżej, samodzielna nauka wymaga świetnej organizacji pracy i samodyscypliny. Jeśli ustalisz sobie jakiś plan nauki (co jest niezbędne do osiągnięcia widocznych postępów), sam musisz pilnować się, aby uczyć się systematycznie, nie robić dłuższych przerw i dbać o monitorowanie postępów w nauce. Zanim zdecydujesz się na tę formę poznawania języka angielskiego, zadaj sobie pytanie, jak będziesz ćwiczył mówienie, zwłaszcza prowadzenie rozmowy - do dialogu potrzebujesz przecież partnera. To największa wada samodzielnej nauki angielskiego. Kolejną trudnością jest opanowanie sztuki pisania, np. maili. Bez pomocy nauczyciela nie będziesz wiedział, czy robisz to dobrze ani jak skorygować błędy, szczególnie te dotyczące rozróżnienia między stylem formalnym a nieformalnym.

Angielski online - czy można nauczyć się angielskiego przez internet?


Nauka angielskiego online w szkole językowejNauka angielskiego przez internet (https://www.speak-up.pl/angielski-online), ale na kursie językowym to druga opcja, którą możesz wziąć pod uwagę. Większość z nas ma laptopa i niezłe połączenie z internetem w domu, dzięki czemu możemy korzystać z tego rozwiązania, gdziekolwiek jesteśmy.

Wady i zalety samodzielnej nauki angielskiego online w szkole językowejZacznijmy od wad - ta lista będzie krótsza. Na pewno można do nich zaliczyć wyższe koszty nauki, ponieważ musisz zapłacić za kurs. Będziesz też musiał zaufać programowi nauki i czasami nauczyć się zagadnienia gramatycznego lub słownictwa z zakresu, który nie do końca Cię interesuje.

A jakie zalety ma nauka angielskiego na kursie online? Tutaj sporo zależy od szkoły językowej, którą wybrałeś i sposobu, w jaki organizuje kurs. Słuchacze szkoły Speak Up zapisując się na kurs przez internet, mają do dyspozycji:

  • zajęcia z lektorem online, z których korzystają w bardzo elastyczny sposób, tzn. nie muszą dostosowywać się do sztywnego grafiku zajęć, ale mogą wykorzystać swoją pulę zajęć w najwygodniejszy i najlepszy dla siebie sposób, rezerwując zajęcia z niewielkim wyprzedzeniem, nie zawsze muszą to być te same dni i godziny, a nawet… typy zajęć. Słuchacze znają tematykę lekcji z lektorem i samodzielnie decydują, czy wolą poćwiczyć konwersację, gramatykę, pisanie, poszerzyć znajomość słownictwa, czy wziąć udział w zajęciach tematycznych.
  • elastyczny grafik - jeśli z jakiegoś powodu uczeń nie może przyjść na zarezerwowane wcześniej zajęcia, może je odwołać z niewielkim wyprzedzeniem i nie traci lekcji z puli zajęć. Jeżeli rozchorujesz się lub będziesz przez tydzień albo dwa bardzo zajęty, możesz zrobić sobie przerwę w nauce i wykorzystać zajęcia później.
  • opiekę Personal Teacher - nad każdym Słuchaczem szkoły Speak Up czuwa Personal Teacher, czyli Osobisty Nauczyciel, który sprawdza Twoje postępy w nauce, pomaga Ci dobrać najlepsze dla Ciebie zajęcia, motywuje i pomaga na bezpłatnych, indywidualnych konsultacjach, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  • zajęcia multimedialne na nowoczesnej platformie e-learningowej - spójne tematycznie z podręcznikiem oraz zajęciami z lektorem. Ciekawe ćwiczenia mają różną formę, pozwalają trenować rozumienie ze słuchu, pisanie, słownictwo, gramatykę, a nawet poprawną wymowę. Dzięki testom po każdej lekcji dokładnie wiesz, jakie postępy robisz. Masz do nich dostęp 24 godziny na dobę, wystarczy połączenie z internetem.


Angielski online - czy można nauczyć się angielskiego przez internet?


Wybierz sposób, który najbardziej będzie Ci odpowiadałZanim podejmiesz decyzję, jaki sposób nauki wybrać, rozważ dokładnie, czego oczekujesz, jaki jest Twój cel, na czym Ci zależy i ilość czasu, który możesz poświęcić na naukę. Wybierz taką formę uczenia się, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa i umożliwi Ci osiągnięcie założonego celu.

Czym się kierować i na co zwracać uwagę przy wyborze kursu angielskiego online?Jeśli postanowiłeś, że najlepszą dla Ciebie opcją jest kurs angielskiego online, będziesz musiał wybrać jedną z wielu ofert szkół językowych, które znajdziesz w internecie. Czym kierować się, dokonując wyboru?

Postaw na doświadczenieNiektóre szkoły językowe dopiero niedawno zaczęły stawiać swoje pierwsze kroki w dziedzinie nauczania online. To oznacza, że ich lektorzy nie zawsze są odpowiednio przeszkoleni do prowadzenia tego typu zajęć. Warto wybrać kurs organizowany przez szkołę, która robi to od lat i wie, jak robić to dobrze.

Szukaj nowoczesnych rozwiązańProfesjonalny kurs angielskiego online to coś więcej niż rozmowa przez Skype, Facetime, Messengera czy inny komunikator internetowy. Zanim zapiszesz się na kurs, zapytaj o to, jak dokładnie wyglądają zajęcia z nauczycielem i praca w programie, z którego korzysta dana szkoła. Świetnym rozwiązaniem jest tzw. blended learning, czyli połączenia lekcji prowadzonych przez lektora z pracą własną, polegającą na oglądaniu i słuchaniu materiałów audio oraz wideo oraz rozwiązywanie interaktywnych ćwiczeń utrwalających na platformie e-learningowej.

Angielski online - czy można nauczyć się angielskiego przez internet?


Zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze?Co sprawia, że chcesz uczyć się przez internet, a nie w szkole stacjonarnej? Czy chodzi o uciążliwe dojazdy, wygodę, elastyczność czy koszty? A może po prostu lubisz nowoczesną technologię, korzystasz z niej często i chciałbyś ją także wykorzystać do nauki angielskiego? Weź pod uwagę swoje odpowiedzi, dokonując wyboru kursu angielskiego online. Jeżeli najważniejsza jest dla Ciebie elastyczność, poszukaj szkoły, która Ci ją zagwarantuje.

PodsumowanieMamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości dotyczące tego, czy można nauczyć się angielskiego przez internet. Jest to jak najbardziej możliwe. Pamiętaj jednak, że nauka będzie dla Ciebie łatwiejsza i przyjemniejsza, a wyniki swojej pracy dostrzeżesz szybciej, jeśli wybierzesz najlepszy dla siebie sposób uczenia się - wygodny, elastyczny i nowoczesny!

Materiał powstał we współpracy ze Speak Up, szkołą języka angielskiego nr 1 na rynku polskim. Pełną ofertę kursów językowych online możesz sprawdzić na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-online.