bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4551

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20m2

Materiał partnera:

Salon z aneksem kuchennym 20m² to prawdziwe wyzwanie. Musi spełniać jednocześnie kilka zupełnie różnych funkcji. Podpowiadamy, jak urządzić taki salon, by był wygodny i funkcjonalny.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20m2


Salon z aneksem kuchennym 20m² - podziel pomieszczenie na strefyKuchnia to obszar typowo roboczy, za to salon - typowo wypoczynkowy. Jak to połączyć? W przypadku salonu z aneksem kuchennym sztuka polega nie na tym, by łączyć, ale wyraźnie oddzielić strefę wypoczynkową od roboczej. Oczywiście nie ma mowy o zabudowaniu ścianą i drzwiami, ale już ażurową przegrodę jak najbardziej można postawić. Nie zajmuje dużo miejsca, nie zabiera światła słonecznego, przy tym wyraźnie oddziela salon od kuchni.

Innym sposobem jest postawienie pomiędzy kuchnią a salonem stołu jadalnego, najlepiej rozkładanego. To miniaturowa jadalnia, która doskonale łączy salon z kuchnią, jednocześnie wyraźnie dzieli pomieszczenie na strefy. Natomiast nie poleca się oddzielania salonu od wnęki kuchennej innym kolorem ścian lub podłóg. Taki zabieg optycznie zmniejszy pomieszczenie.

Salon z aneksem kuchennym 20m² - postaw na meble wielofunkcyjneMała przestrzeń, która musi pomieścić wiele rzeczy codziennego użytku to niebezpieczna pułapka. Łatwo o takie zagęszczenie salonu meblami, że będzie po prostu ciasny. Żeby tego uniknąć, warto wybrać meble wielofunkcyjne, czyli takie, które łączą w sobie kilka różnych. Dobrym przykładem jest kanapa z szerokimi bokami, w których kryją się półki na książki, rozkładany stół, nowoczesna meblościanka z miejscem na telewizor. W małych wnętrzach najlepiej sprawdzają się niskie meble. Warto postawić na komody z głębokimi szufladami. Jeśli na linii wzroku nie będzie mebli, pomieszczenie wyda się większe.

Salon z aneksem kuchennym 20m² - zadbaj o spójną kolorystykęJak już zostało powiedziane, spójna kolorystyka pozwala sprawić, by pomieszczenie wydawało się optycznie większe. W małych wnętrzach lepiej postawić na jasne kolory ścian i mebli, ciemne pozostawiając dodatkom. Ciemna www.decority.pl/sklep-online/narzuty-254narzuta[/url] ładnie skomponuje się z ramkami na zdjęcia w tym samym kolorze lub z zastawą stołową. Jasne kolory nie oznaczają klasycznej bieli i pastelowego beżu. Można sięgnąć po inne rozwiązania, np. delikatny pastelowy róż lub seledyn. Dobrze sprawdzi się też dyskretna szarość. Jeśli jednak decydujemy się na kolorowe ściany, musimy starannie dobierać meble i dodatki. Ogólna zasada głosi, że wszystkie użyte przy aranżacji wnętrza kolory powinny być ciepłe lub chłodne. Ich mieszanie nie daje dobrego efektu.

Salon z aneksem kuchennym 20m² - wybierz dyskretną aranżację oknaMałe wnętrze to na ogół także mało miejsca wokół okna, szczególnie jeśli pod nim znajduje się grzejnik, lub postanowimy tam postawić komodę. Zasłony do salonu raczej nie będą dobrym rozwiązaniem. Lepiej postawić na rolety rzymskie, które są bardzo dekoracyjne, a przy tym zajmują mało miejsca. Ważne jest też, że nie potrzebują przestrzeni po bokach okna, jak to ma miejsce w przypadku zasłon.

Jeśli okno nie wychodzi na ulicę i nie musimy przesadnie dbać o dyskrecję, warto zrezygnować z wieszania firanek. Pomieszczenie wyda się wówczas jaśniejsze i większe. Jeśli jednak są one potrzebne, to można powiesić rolety rzymskie z tkaniny firanowej w parze z roletami zasłonowymi.