bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020
  • 2 maja 2020
  • wyświetleń: 6361

Nauczycielka z Bielska-Białej będzie uczyć w korki.tv

22 kwietnia wystartuje projekt „Korki.tv”, w ramach którego od poniedziałku do piątku na antenie telewizji Metro emitowane będą ogólnodostępne lekcje dla uczniów szkół średnich. Audycje będą emitowane przez cztery kolejne tygodnie i pomogą młodzieży w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Wśród nauczycieli prowadzących audycję jest Jadwiga Jarosz z Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

jadwiga jarosz, plastyk, korki.tv
Jadwiga Jarosz · fot. Korki.tv


- Miło nam, że jesteśmy częścią tego projektu i współtworzymy go z tak zaangażowanymi pedagogami. Uważam, że każda inicjatywa, która wspiera dzieci i nauczycieli w tej nadzwyczajnej sytuacji jest bardzo cenna. Dziś ponad podziałami chcemy - jako stacja ogólnopolska - dołożyć swoją cegiełkę i pomóc uczniom szkół średnich w możliwie jak najlepszym opanowaniu materiału. Wierzę, że oddając antenę Metra na lekcje, które nazwaliśmy „Korki.tv”, damy młodzieży realne wsparcie. „Korki.tv” będą realizowane przez samych nauczycieli w domowych warunkach. Skupimy się przede wszystkim na tegorocznych maturzystach, bo oni obecnie są w najtrudniejszej sytuacji. W programie przewidujemy podstawowe przedmioty maturalne i nauczanie zgodne z podstawą programową MEN - mówi Maciej Świerzawski, Szef kanału Metro.

Zajęcia emitowane będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30 - 13:00, żeby nie kolidować z lekcjami prowadzonymi przez nauczycieli w ramach zdalnej edukacji realizowanej przez szkoły. Podzielone zostaną na trzy bloki przedmiotowe. Pierwszy, trwający od godz. 11:30 do 12:00, będzie poświęcony powtórzeniu i utrwaleniu zagadnień z matematyki, zaraz po nim, od godziny 12:00 do 12:30, dostępne będą głównie lekcje języka polskiego. W skład ostatniego bloku przedmiotowego, od godz. 12:30 do 13:00, wejdą biologia, chemia, historia lub język angielski. Powtórka audycji następnego dnia o godzinie 9:00.

- Pomysł projektu zrodził się z chęci wsparcia uczniów. Dzięki sieciom współpracy nauczycieli, w których działam i które tworzę, zebraliśmy grupę edukatorów - autorów lekcji, którzy z chęcią podzielą się wiedzą i doświadczeniem - mówi Oktawia Gorzeńska, członek inicjatywy społecznej „Wiedza. Innowacja. Edukacja. Motywacja”. Założyciele W.I.E.M. angażują się w wiele projektów edukacyjnych, w tym m.in. w rozpoczęcie emisji lekcji w telewizji Metro.

Materiały dla uczniów opracowywane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szczegółowy plan zajęć aktualizowany jest na stronie i profilu społecznościowym telewizji Metro. Wszystkie odcinki „Korki.tv” dostępne będą również bezpłatnie w serwisie internetowym Player.

- Zorganizowaliśmy wspólnotę na czas epidemii, mamy różne kompetencje, pasje i doświadczenia. Łączy nas jedno: mamy radość z uczenia i potrzebę niesienia pomocy. Szczególnie maturzystom, którzy 24. kwietnia kończą szkołę. Chcemy im pomóc przygotowywać się do egzaminu - wyjaśnia Anna Rzepa z W.I.E.M.

Ogólnopolska telewizja Metro, na której emitowane będzie pasmo „korki.tv” dostępna jest na multipleksie MUX 8 cyfrowej telewizji naziemnej. Kanał jest również dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

Wśród nauczycieli znajdują się edukatorzy, znani w swoim środowisku nie od dziś, m.in. Jadwiga Jarosz z Bielska-Białej.

Jadwiga Jarosz - nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej, edukatorka globalna, aktywistka, współtwórczyni Inicjatywy Obywatelskiej WITAJ, współpracowniczka Centrum Edukacji Obywatelskiej m.in. w programach „W świat z klasą”, „Rozmawiajmy o uchodźcach. Kluby Dobrej Rozmowy”, autorka i współautorka scenariuszy lekcyjnych do języka polskiego, edukacji medialnej i religii, mentorka, tutorka.

Na przestrzeni ostatnich lat współprowadziła kilka szkolnych kół dyskusyjnych, m. in. Klub Filmowy „Odwiert”, Klub Dobrej Rozmowy, Klub Praw Człowieka. Ich efektem były kampanie uczniowskie: Dzień bez hejtu, Tydzień Edukacji Globalnej, Dzień Patrioty i Patriotki XXI wieku, #jesteśmyróżni, Tydzień Praw Człowieka. W 2016 r. otrzymała Nagrodę Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

mp / bielsko.info, źródło: korki.tv

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.