bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2682

Fundusze unijne dla studentów

Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza w ciągu ostatnich trzech lat, dla swoich studentów, zdobyła z unijnej kasy ponad 10 mln zł.

BWS
Dzięki pozyskanym funduszom unijnym powstała m.in pracownia kosmetologiczna


Dzięki funduszom unijnym uczelnia organizuje dla swoich studentów płatne staże w firmach z regionu.

Unijne fundusze pozwoliły również na wyjątkowo wysoki poziom informatyzacji Uczelni, m.in. poprzez wprowadzenie elektronicznych legitymacji studenckich oraz platformy e-learningowa, umożliwiającej naukę przez internet. Informatyzacją objęto również proces zarządzanie Uczelnią.

Funduszom unijnym Uczelnia zawdzięcza również powstanie szeregu profesjonalnych pracowni (m.in. grafiki komputerowej, kosmetologicznej, rzeźby, projektowania architektonicznego).

Studenci BWS uczą się zawodu bezpośrednio w firmach najlepiej radzących sobie na rynku - za co uczelnia dodatkowo płaci właśnie ze środków unijnych.

Ze środków unijnych, dostosowano również uczelnię do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W bieżącym roku Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza obchodzić będzie swoje 20-lecie - jest najstarszą uczelnią niepubliczną na Podbeskidziu.

W roku 2010, 2011 i 2012 BWS brała udział w Rankingu Szkół Wyższych, przygotowanym przez „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą” - w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich i inżynierskich. Według tego rankingu jest najlepszą uczelnią w swojej kategorii na Podbeskidziu.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.