bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • 25 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 8173

Jest oświadczenie prezydenta dotyczące spisu wyborców

- W związku z licznymi interwencjami mieszkańców Bielska-Białej, zaniepokojonych możliwością przekazania przez Urząd Miejski ich danych osobowych Poczcie Polskiej, zapewniamy, że nie podejmiemy w tym zakresie żadnych działań, które nie byłyby zgodne z obowiązującymi przepisami prawa - czytamy w komunikacie bielskiego Urzędu Miejskiego. Specjalne oświadczenie wydał prezydent Bielska-Białej.

Wybory samorządowe (druga tura) - 04.11.2018
Urząd Miejski przeciwny przekazywaniu danych Poczcie Polskiej · fot. bielsko.info


- Informujemy równocześnie, że 22 kwietnia otrzymaliśmy drogą mailową wniosek o udostępnienie danych ze spisu wyborców. Wniosek ten z podpisem „Poczta Polska” nie spełnia żadnych formalnych wymogów i w związku z tym pozostanie bez rozpatrzenia - czytamy w komunikacie z czwartku, 23 kwietnia.

Oświadczenie prezydenta miasta

W związku z licznymi protestami mieszkańców Bielska-Białej, dotyczącymi przekazania przez Urząd Miejski ich danych osobowych Poczcie Polskiej, wyjaśniam, jak obecnie wygląda sytuacja.

23 kwietnia otrzymałem drogą mailową wniosek o udostępnienie danych ze spisu wyborców. Wniosek ten z podpisem Poczta Polska nie spełniał żadnych formalnych wymogów i w związku z tym został pozostawiony bez rozpatrzenia.

W dniu 24 kwietnia wpłynął do Urzędu Miejskiego ponowny wniosek Poczty Polskiej. Jego treść pozostała bez zmian, ale tym razem został on opatrzony podpisami elektronicznymi dwóch wiceprezesów zarządu spółki. Do wniosku dołączona została kopia decyzji Prezesa Rady Ministrów zobowiązująca Pocztę Polską do realizacji działań zmierzających do przygotowania przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP w trybie korespondencyjnym.

W moim najgłębszym przekonaniu podstawa prawna przytoczona we wniosku Poczty Polskiej nie jest wystarczająca, by przekazać spółce dane osobowe mieszkańców Bielska-Białej. Potwierdza to kilka opinii prawnych, którymi dysponuję.W związku z powyższym informuję, że nie podejmę w tej sprawie żadnych działań, które byłyby sprzeczne z obowiązującym prawem.


Prezydent Miasta Bielska-Białej

Jarosław Klimaszewski

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.