bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2020
  • 25 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2364

Na skwerach miejskich pojawiają się tulipany i bratki

O to, aby Bielsko-Biała wyglądało kolorowo i zielono o każdej porze roku, dba Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego. W tym roku kiedy tylko przyroda zaczęła budzić się do życia na miejskich skwerach zakwitły pierwsze kwiaty cebulowe - krokusy i żonkile. Teraz w ich miejsce pojawiają się tulipany i bratki.

Bielsko-Biała kwitnie na wiosnę
Bielsko-Biała kwitnie na wiosnę · fot. UM Bielsko-Biała


Nowe kwiaty można podziwiać na pl. Żwirki i Wigury, pl. Franciszka Smolki, a także skwerach przy ul. Głębokiej i przy skrzyżowaniu ul. Stojałowskiego i Dmowskiego.

- Szczególnie pięknie wyglądają tulipany przy Zamku Sułkowskich i w sąsiedztwie Teatru Polskiego - mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego Wiesław Maj. - Warto zwrócić też uwagę na rabaty naprzeciwko dworca PKP i na to, jak rozwija się zieleń w parku przy ul. Skarżyńskiego - dodaje W. Maj.

W mieście kwitną też ozdobne drzewa owocowe. Kwiatem pokryły się wiśnie Kanzan i śliwy Pissardii. Można je zobaczyć na pl. Żwirki i Wigury. W całej okazałości rozkwitły też drzewa porastające skarpę przy ul. Partyzantów.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.