Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 8751

Szlaki otwarte, schroniska PTTK nadal zamknięte

W poniedziałek, 20 kwietnia rząd zdjął zakaz przemieszczania się po parkach, bulwarach oraz po lasach. Dlatego od dziś można przechadzać się również szlakami w Beskidach. Jednak, jak informują najemcy schronisk PTTK - obiekty te nadal będą zamknięte do odwołania, choć niektóre, jak to na Szyndzielni, wydaje jedzenie i napoje na wynos. Otwarte zostały również, częściowo, znane parki narodowe.

schronisko na kliczoku
Schronisko na Klimczoku · fot. Schronisko na Klimczoku


Decyzję o zamknięciu wszystkich schronisk Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego podjęła spółka PTTK "Karpaty", która zarządza obiektami również w Beskidach Śląskim, Małym oraz Żywieckim - 14 marca. Decyzja ta nadal obowiązuje.

O zawieszeniu świadczenia usług przez schroniska PTTK informują również same obiekty, jak to na Hali Rysianka w Beskidzie Żywieckim. - Schronisko pozostaje wciąż zamknięte. Nie wiemy nic o poprawie sytuacji w najbliższym czasie - napisali w poniedziałek, 20 kwietnia właściciele obiektu na Facebooku.

Loading...


Jest jednak dobra wiadomość. W sobotę schronisko PTTK na Szyndzielni podało informację, że otwiera punkt sprzedaży na wynos czynny od godziny 9.00 do 18.00. Dostępne są kawa, herbata, słodycze, napoje i coś ciepłego do zjedzenia.

Schroniska górskie może jednak wspomóc w trudnym okresie każdy z nas. Na nietypowy sposób promocji wpadła załoga schroniska Soszów w Beskidzie Śląskim. Mimo faktu, iż schronisko jest nadal zamknięte - od miesiąca można zakupić tak zwaną "Wirtualną szarlotkę". Po wpłaceniu pieniędzy na konto każda osoba, która to zrobi, otrzyma specjalny kupon do realizacji po pandemii koronawirusa.

Loading...


20 kwietnia otwarte zostały również szlaki na obszarze Babiogórskiego Parku Narodowego, za wyjątkiem Akademickiej Perci. - Wszystkich wybierających się na Babią Górę prosimy o zachowanie ostrożności - przekazał BgPN w specjalnym komunikacie. Od 21 kwietnia również obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego zostaje częściowo udostępniony dla ruchu turystycznego. Możliwe jest wejście do dolin reglowych: Doliny Białego, Doliny Strążyskiej, Doliny za Bramką, Ku Dziurze. Pamiętać jednak należy, że tez i tam schroniska PTTK są zamknięte.

Warto również pamiętać, że obecnie lasy są niesamowicie wysuszone, a Państwowa Straż Pożarna ogłosiła trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Dlatego też odradza się rozpalanie ognisk w lasach.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.