bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2020
  • 25 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6430

Będzie łącznik między ulicami Warszawską i Krakowską?

W ciągu miesiąca dowiemy się, kto wykona koncepcję projektową budowy łącznika między ulicami Warszawską i Krakowską w Bielsku-Białej. 15 kwietnia w Miejskim Zarządzie Dróg odbyła się sesja otwarcia ofert w przetargu na tę inwestycję, która z uwagi na sytuację pandemiczną była transmitowana on-line.

warszawska, bielsko-biała,
Ulica Warszawska w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Do Miejskiego Zarządu Dróg wpłynęły cztery oferty, z których najtańsza opiewa na ponad 288.000 zł, najdroższa zaś na ponad 999.000 zł. MZD na wykonanie dokumentacji przeznaczył 300.000 zł.
- Teraz będziemy badać złożone oferty - z reguły część z nich wymaga uzupełnienia, złożenia wyjaśnień. Dopiero po rozstrzygnięciu będzie można mówić o tym, kto będzie opracowywał koncepcję. Powinniśmy to wiedzieć w ciągu miesiąca - mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Wojciech Waluś.

MZD zakładał, że koncepcja urbanistyczno-projektowa nowej ulicy powstanie jeszcze w tym roku, jednak, jak tłumaczy W. Waluś, już teraz projektanci alarmują, że z uwagi na sytuację pandemiczną - ograniczone możliwości kontaktów i przemieszczania się - dotrzymanie terminu może być trudne.

Połączenie ulic Krakowskiej i Warszawskiej nowym łącznikiem to jeden z elementów planowanego do budowy w Bielsku-Białej centrum przesiadkowego z prawdziwego zdarzenia. Ostatnio Miejski Zarząd Dróg rozpisał konkurs na stworzenie projektu koncepcji urbanistyczno-architektonicznej centrum.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.