bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2022

Dwaj pijani motorowerzyści

Dwaj nietrzeźwi motorowerzyści zostali zatrzymani w środę po godzinie 22.00 przez policjantów na ul. Grażyńskiego i może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że obaj kierowali na zmianę jednym motorowerem i na dodatek przewozili jako pasażera nietrzeźwego kolegę.

Policjanci wykonujący po godzinie 22.00 czynności służbowe w rejonie ul. Grażyńskiego w Bielsku-Białej zauważyli dwóch mężczyzn będących prawdopodobnie w stanie nietrzeźwym, którzy zmieniając się za kierownicą skutera przewozili jako pasażera trzeciego mężczyznę.

Policjanci dokonali ich zatrzymania i mieli przysłowiowego nosa, bo jak się okazało wszyscy amatorzy nocnej jazdy skuterem byli pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem pierwszego z kierujących 25-letniego bielszczanina dało wynik ponad 2 promili alkoholu.

W przypadku drugiego z zatrzymanych 19-letniego mieszkańca Skoczowa odnotowano wynik prawie identyczny. Od podanej normy w tym przypadku nie odbiegał też nietrzeźwy pasażer skutera. Policjanci wykonujący czynności stwierdzili ponadto, że zatrzymani nie dysponują zarówno uprawnieniami do kierowania pojazdem jak też nie posiadają obowiązkowego ubezpieczenia OC i dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Obaj zatrzymani odpowiedzą za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości za, co grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.