bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2612

Esperal Kraków - co robić, gdy alkohol zaczyna wygrywać?

Materiał partnera:

Mimo ogłoszonej w Polsce epidemii koronawirusa COVID-19 wirus ten nie jest dla ludzi jedynym zdrowotnym zmartwieniem. Inne dolegliwości i schorzenia nie zginęły wraz z ogłoszeniem przez Światową organizację Zdrowia pandemii. Dotyczy to również choroby alkoholowej, z którą nadal walczy wiele osób. Sposobem na nią może być wszycie esperalu. W Krakowie w pełni bezpiecznie wykonują to specjaliści z przychodni Nasz Gabinet.

Linkhouse


Esperal Kraków - skuteczna walka z alkoholemZe względu na bardzo specyficzny sposób działania wszycie esperalu w Krakowie i innych polskich miejscowościach budzi skrajne opinie. Jedni uważają, że jest to doskonała metoda wspierająca psychoterapię, inni twierdzą, że esperal stanowi jedynie doraźny sposób w walce z nałogiem. Pomimo licznych kontrowersji, nie ulega wątpliwości, że pacjenci chętnie decydują się na implantację esperalu w Krakowie, zwłaszcza gdy inne metody zawodzą. Warto mieć również na uwadze, że wykorzystanie wszywki alkoholowej nie koliduje w żaden sposób z innymi sposobami leczenia alkoholizmu (np. spotkaniami AA). Esperal może być także stosowany u osób, które widzą, iż tracą kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu. Wszywka alkoholowa będzie mieć wówczas działanie prewencyjne. Pomoc dla alkoholików jest potrzebna nieustannie. Dlatego esperal Kraków wszywany jest stale w przychodni Nasz Gabinet mimo koronawirusa COVID-19. Kliniki przygotowana jest w zgodzie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, a doświadczeni specjaliści z zakresu leczenia alkoholozmu odpowiednio przeszkoleni. Wszystkie gabinety są stale odkażane środkami antyseptycznymi. Nasza kadra medyczna stosuje sprzęt wyłącznie jednorazowego użytku! Przed zapisem na zabieg pacjenci telefonicznie odpowiadają na pytania zawarte w wywiadzie epidemiologicznym. W klinice mają stały dostęp do żelu antybakteryjnego. Wszycie esperalu w żaden sposób nie zagraża zdrowiu ani nie zwiększa prawdopodobieństwa zarażenia się koronawirusem COVID-19.Esperal Kraków - zaszycie alkoholowe przy użyciu wszywek alkoholowychZadaniem wszywanie esperalu w Krakowie jest wzbudzenie u osoby uzależnionej strachu przed dalszym piciem. Disulfiram - substancja czynna znajdująca się we wszywce alkoholowej, w połączeniu nawet z niewielką dawką alkoholu wywołuje szereg negatywnych objawów, takich jak: bóle głowy, bóle brzucha, wymioty, biegunki, zaburzenia rytmu serca, problemy z oddychaniem, czy podrażnienia wątroby. Dolegliwości te występują już po 5 minutach, maksymalnie 10 od spożycia trunku i utrzymują się nawet przez 0,5 doby. Osoba uzależniona z zaimplantowanym esperalem w Krakowie, w obawie przed złym samopoczuciem, przestaje sięgać po alkohol.

Esperal można podawać w formie doustnej lub jako wszywkę alkoholową implantowaną w głębokich warstwach mięśni. W naszej klinice w Krakowie stosujemy esperal pochodzący bezpośrednio od producenta. Kadra medyczna na czas zagrożenia wirusem COVID-19 jest wyposażona w jednorazowe fartuchy, maseczki oraz rękawiczki. Zabiegi są wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę medyczną, posiadającą wieloletnie doświadczenie w leczeniu alkoholizmu. Zapewniamy pacjentom całkowitą anonimowość oraz dyskrecję, a sam zabieg wszycia esperalu przebiega w komfortowych warunkach, zgodnie z najwyższymi standardami leczenia. Z myślą o zdrowiu naszych pacjentów przestrzegamy wszystkich zaleceń rekomendowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Linkhouse


Esperal Kraków - bezpieczna pomoc w Naszym GabinecieIlość wszywanego esperalu w Krakowie w sterylnej klinice Nasz Gabinet różnią się w zależności od typu zaszycia. Pacjenci w Naszym Gabinecie mogą skorzystać z trzech wariantów implantacji esperalu w Krakowie.

1.Esperal w wersji Standard to podstawowy i jednocześnie najtańszy sposób zaimplantowania wszywek alkoholowych. Wizyta w przychodni trwa ok. 30 minut. W tym czasie lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe, a następnie robi kilkucentymetrowe nacięcie na skórze i implantuje (z reguły blisko mięśnia pośladkowego) tabletkę esperalu. Po zakończonym zabiegu pacjent może od razu wrócić do domu, jednak po ok. 10 dniach powinien zgłosić się powtórnie do gabinetu w celu zdjęcia szwów. Esperal nie zaburza prawidłowego funkcjonowania i nie wchodzi w reakcję z innymi lekami. Swoje działanie wykazuje dopiero w połączeniu z alkoholem. Jednorazowa implantacja esperalu zapewnia działanie leku przez 12 miesięcy.

2.Esperal VIP to oferta przygotowana z myślą o pacjentach, którzy cenią sobie najwyższy komfort leczenia. Pakiet obejmuje: wszywkę alkoholową, antybiotyk w zastrzyku, który minimalizuje możliwość wystąpienia problemów z gojeniem się rany, samorozpuszczalne szwy oraz jedną bezpłatną wizytę kontrolną. Wariant ten jest szczególnie polecany ze względu na koronawirus COVID-19. Dodatkowe leki i nici rozpuszczalne chronią pacjenta przed ewentualnym zakażeniem.

3.Esperal Gold to z kolei opcja przeznaczona dla najbardziej wymagających pacjentów. Oferta obejmuje: maksymalną dawkę esperalu zaszywaną w maksymalnie trzech miejscach, antybiotyk, szwy niewymagające usuwania oraz dwie bezpłatne wizyty lekarskie.

Artykuł przygotowany przy współpracy z dr Krzysztofem Wachowskim.