bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • 18 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3898

Gemini Park zapewnia klientom maseczki. Trafią one też do szpitali

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Klienci Gemini Park Bielsko-Biała, którzy chcą zrobić zakupy w galerii, a nie zdążyli jeszcze zaopatrzyć się w maseczki jednorazowe, otrzymują je na specjalnym stoisku w centrum handlowym. Właściciel Gemini Park - spółka Gemini Holding zadba również o bezpieczeństwo pracowników 3 szpitali zakaźnych, do których trafiają pacjenci z koronawirusem, w tym m.in. placówki w Tychach, gdzie leczeni są bielszczanie. Pracujący tam lekarze otrzymają specjalistyczne maseczki FFP3, cechujące się dużą ochroną przeciwwirusową.

Od wczoraj, decyzją władz, obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania twarzy i nosa. Niestety nie każdy od wydania rozporządzenia miał czas, a nieraz i środki, aby zaopatrzyć się w maseczki jedno- lub wielorazowe. Bielski Gemini Park wychodzi więc z pomocą do mieszkańców Podbeskidzia.

Osoby, które wybiorą się na zakupy do sklepów lub punktów usługowych działających na terenie galerii, a nie zdążyły jeszcze zaopatrzyć się w niezbędną ochronę, otrzymają bezpłatne jednorazowe, maseczki. Jedna osoba będzie mogła pobrać jedną maseczkę - informują przedstawiciele centrum handlowego. W sumie przygotowano ich kilka tysięcy. Rozdawane będą do wyczerpania zapasów.

- Jesteśmy świadomi tego, jak ważna jest wszelka ochrona przed wirusem. Jednocześnie dostęp do profesjonalnych środków ochrony jest dziś utrudniony, przez co nie każdy mógł zdążyć się zaopatrzyć w maseczki. Nieraz także cena może odstraszać, dlatego staramy się pomóc naszym klientom, zapewniając dostęp do wymaganej od dziś ochrony - mówi Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Bielsko-Biała.

Jak podkreśla przedstawicielka galerii, celem akcji jest zapewnienie klientom jeszcze większego bezpieczeństwa podczas codziennych, niezbędnych zakupów w sklepie spożywczym, aptece, drogerii czy innych punktów handlowych oraz wyrównanie szans w dostępie do zalecanej przez władze ochrony.

- Od ponad miesiąca dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo podczas zakupów. Teren galerii jest regularnie dezynfekowany, zamontowaliśmy także dozowniki płynów dezynfekujących, prowadzimy także akcję edukacyjną w oparciu o zalecenia GIS i Ministerstwa Zdrowia. Również nasi najemcy, stosując się do zaleceń władz, wprowadzili cały szereg zmian w organizacji zakupów. Ponadto sklepy udostępniają klientom m.in. płyny dezynfekujące, rękawiczki. Akcja, z którą dziś ruszyliśmy to kolejna odsłona tych działań, która ma na celu zapewnić naszym klientom ochronę podczas zakupów - dodaje Dworak.

Do szpitala pojadą maseczki FFP3

Ale klienci galerii to nie jedyni beneficjenci akcji Gemini Park. Właściciel galerii przeznaczył kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup specjalistycznych maseczek z filtrem FFP3 dla szpitali zakaźnych m.in. w Tychach i Krakowie, zasilając zasoby wykorzystywane na co dzień przez lekarzy i pielęgniarki.

- Od kilku tygodni staramy się pomagać tam, gdzie jest to możliwe, uruchamiając dodatkowe środki na ten cel. Pomoc służbie zdrowia stała się dla nas jednym z priorytetów. Zależy nam jednak na tym, aby była to pomoc realna, a więc taka, z której placówki rzeczywiście będą mogły skorzystać podczas codziennej walki z koronawirusem. Maseczki FFP3 to środki ochrony, o które prosi dziś wiele placówek, a które są niezbędne m.in. w pracy lekarzy - mówi Anna Dworak.

Akcja prowadzona przez Gemini Park Bielsko-Biała jest częścią większej pomocy przygotowanej przez Gemini Holding. Maseczki FFP3 trafią także do szpitali w innych miastach.

Na tej pomocy bielskie centrum handlowe też nie poprzestaje. Galeria od ponad miesiąca angażuje się w różne lokalne inicjatywy. Kilka dni temu Gemini Park Bielsko-Biała zorganizowało zakup i transport 100 paczek z żywnością, które trafiły do najbardziej potrzebujących seniorów z sąsiadującego z centrum osiedla Złote Łany. Była to wspólna inicjatywa bielskiej galerii, Banku Żywności, hipermarketu bi1 oraz Fundacji Aktywności Społecznej "Złote Łany".

To nie pierwsza inicjatywa tego typu ze strony bielskiej galerii. Centrum znane jest na Podbeskidziu ze swojego zaangażowania w sprawy społeczności lokalnej. Galeria organizuje m.in. Świąteczne Pikniki Organizacji Pozarządowych, Bieg "Bielska Dycha" (razem z Fundacją Promocji Sportu) czy sprzątanie szlaków górskich razem ze Stowarzyszeniem Czysta Polska. Ostatnio galeria angażowała się także w projekt "Syrenka dla Toma Hanksa", a wcześniej w "Bielsko - Biała dla Toma Hanksa".

mp / bielsko.info, źródło: Gemini Park

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj