bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3000

Nowy tomograf trafi do Beskidzkiego Centrum Onkologii

Nowy aparat do tomografii komputerowej będzie montowany w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim od poniedziałku 20 kwietnia. Montaż potrwa 3-4 tygodnie, po tym czasie wykonywanie badań zostanie wznowione.

Urządzenie o nazwie SOMATOM go.Top, które jest najnowszą konstrukcją firmy Siemens, posiada unikatowe możliwości techniczne. Pracuje bardzo szybko dzięki zastosowaniu 128 warstw z algorytmem rekonstrukcji obrazu w czasie rzeczywistym, ponadto zainstalowano w nim 8 dodatkowych funkcji, których użycie prowadzi do bardzo niskiego dawkowania promieniowania jonizującego, a w konsekwencji ochrony pacjenta. Aparat zapewnia znakomitą jakość obrazowania praktycznie wszystkich okolic ciała i narządów pacjenta.

Przewidywany czas instalacji aparatu to 3-4 tygodni. Po uruchomieniu urządzenia szpital specjalnym komunikatem zawiadomi pacjentów o możliwości wykonywania badań.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.