bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • 18 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3479

Tour de Pologne w sierpniu. Co z bielskim etapem?

Prawdopodobnie w pierwszej połowie sierpnia odbędzie się kolejna edycja Tour de Pologne, która pierwotnie miała mieć miejsce w lipcu. Zmiana terminu podyktowana jest decyzją Międzynarodowej Unii Kolarskiej dotyczącą zawieszenia wszystkich wyścigów do 1 sierpnia. Specjalny komunikat do kibiców napisał Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne. Na razie nie wiadomo nic o tym, jakoby bielski etap TdP miałby być odwołany.

Komunikat Czesława Langa, dyrektora Tour de Pologne

W ostatnich dniach dzieje się bardzo dużo. Dużo dobrego. Sport powoli wstaje, budzi się z przymusowego snu. UCI układa nowy kalendarz. Nagle wyścigi z całego sezonu trzeba zmieścić w trzech miesiącach z delikatnym okładem. Od sierpnia do października. Rozmawiamy razem. Wszyscy. Organizatorzy, kolarze, Światowa Unia Kolarska, telewizje, sponsorzy. Nie ma wielu podmiotów. Jest jedno kolarstwo. Jest solidarność.

Wiele wyścigów będzie skróconych, by inne mogły się odbyć. Byśmy jesienią mogli wrócić do wiosennych klasyków, bo tęsknimy za Mediolan - San Remo, Flandrią i Paryż - Roubaix.

Tour de Pologne 2020 też będzie wyjątkowy. Jeśli nic się nie zmieni, będzie miał 5 etapów i odbędzie się w sierpniu. Pracujemy nad poprawkami na trasie, która była już gotowa na 7 dni ścigania. Ale nikt nie narzeka. Jeździmy w jednej lidze. Lidze Mistrzów. I chcemy, by całe kolarstwo wyszło z tego kryzysu silne. Wierzymy, że wkrótce w większości krajów, w tym w Polsce, koronawirus będzie w odwrocie, a zakazy imprez sportowych zostaną zniesione. Bądźcie z nami w sierpniu. Jeszcze zobaczymy jak: czy przy trasie, czy z okien domów, czy przed telewizorami. Ale bądźcie. To ważne

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.