bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1134

Sklepów internetowych takich jak Twój jest już wiele. Pozycjonowanie to sposób na to, by zostawić je w tyle!

Materiał partnera:

Polski rynek handlu internetowego rozwija się w oszałamiającym tempie - prawie 20% rocznie! Liczba naszych rodaków dokonujących zakupów w sieci zbliża się ponadto do 30 mln, niebawem będą to robili zatem już prawie wszyscy, którzy w ogóle korzystają z komputerów czy innych urządzeń. A jednak, każdego roku tysiące e-sklepów upadają. Większość jest w stanie przetrwać na zaledwie kilka lat. Konkurencja jest bowiem bardzo zacięta - trzeba więc od samego początku znajdować sposoby na to, by jej sprostać. Pozycjonowanie jest najlepszym.

Sklepów internetowych takich jak Twój jest już wiele. Pozycjonowanie to sposób na to, by zostawić je w tyle!


Założyłeś nowy sklep? Zadbaj o opiekę fachowców do SEO!Zakupy w internecie to rozwiązanie wygodne nie tylko dla konsumentów. Również prowadzenie takiej działalności ma istotne przewagi nad prowadzeniem punktu stacjonarnego. Odpadają wszystkie kłopoty związane z lokalizacją - magazyn może być w dowolnym miejscu. Nawet więcej - w ogóle może go nie być i całą logistykę zrzucimy na barki innego wyspecjalizowanego w dropshippingu przedsiębiorstwa. Niejednokrotnie wystarczy więc pomysł i chęci. Co takie ułatwienia oznaczają jednak w praktyce? Nie ma takiego obszaru rynku, w którym lada moment nie może nam wyrosnąć groźna konkurencja. Trzymaj ją na dystans!

Niemal wszystkie zakupy zaczynają się od skorzystania z wyszukiwarki Google, miejsce na liście jej wyników organicznych musi więc stanowić naszą główną troskę. Najlepiej już od samego początku, z co najmniej dwóch powodów.

Pierwszym jest fakt, że optymalizacja witryny sklepu oznacza znaczny nakład pracy, a niekiedy wiele ingerencji w jego budowę - lepiej więc zadbać o to już na etapie jego tworzenia. Druga istotna kwestia to to, że żaden rzetelny fachowiec nie będzie obiecywał błyskawicznych wyników. Dobra baza linków może sprawić, że nawet nowa strona stosunkowo szybko zbliży się do czołówki w Google, zawsze jednak będzie to kilka miesięcy. Nie trać więc czasu!

Stała współpraca z zespołem SEM pozwoli Ci spokojnie patrzeć w przyszłośćDrogi dotarcia do klientów mogą być rozmaite - jak przypominają specjaliści z firmy INSEO, nie mniej ważna od rzetelnego wykonania wszystkich prac jest właściwa strategia. Zdobycie miejsca w pierwszej dziesiątce na ogólne, trudne frazy, może zająć nawet rok. Równoległe pozycjonowanie na bardziej szczegółowe, odnoszące się do konkretnych pozycji z naszego asortymentu, pozwala jednak podnieść zyski znacznie szybciej. Korzystaj z umiejętności fachowców i zarabiaj!

Co natomiast powinniśmy zrobić wówczas, gdy wysokie lokaty na najbardziej konkurencyjne słowa kluczowe już osiągniemy? Kontynuować prace! Nikt nie odda bez walki zyskownych miejsc, trzeba będzie więc ich bronić, w dodatku także przed możliwymi błędami technicznymi czy zmianami algorytmów wyszukiwarki.

Naszym zadaniem powinna być jednak nie tylko obrona, ale i ofensywa. Koryguj strategię i dobieraj kolejne słowa kluczowe w odpowiedzi na następne wyzwania rynku, słowem, walcz o klientów zainteresowanych nowościami jeszcze zanim zrobią to rywale! Im wcześniej zaczniemy, tym szybciej i taniej osiągać będziemy kolejne cele. Wystarczy stałe wsparcie fachowców.